RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rugbistów motywowali prezydenci Derby Trójmiasta w niedzielę przy Traugutta

09.05.2010

W niedzielę o godzinie 14.30 rugbiści Lechii w meczu na szczycie 12. kolejki ekstraligi ugoszczą Arkę. Wyjątkowo derby Trójmiasta rozegrane zostaną na piłkarskim stadionie przy ul. Traugutta, gdzie oficjalnego meczu w rugby nie było od 16 lat! Dwa dni przed tym spotkaniem drużyny do walki motywowali prezydenci Gdańska i Gdyni. Biało-zieloni dostali dodatkowo od miasta ponad 300 tysięcy złotych.

Wejście rugby do programu igrzysk w 2016 roku otworzyło przed tą dyscypliną nowe perspektywy i źródła finansowania, nie tylko w odmianie siedmioosobowej. W ostatnich dniach obserwujemy trójmiejską ofensywę rugby, której punktem kulminacyjnym będzie niedzielny mecz przy ul. Traugutta, który na żywo pokaże Polsat Sport.

W piątek, na neutralnym gruncie w Sopocie drużyny do walki motywowali Paweł Adamowicz, prezydent Gdańsk i Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Ten pierwszy przekazał biało-zielonym nieoczekiwany prezent. Lechia została nagrodzona za zdobycie w ostatni poniedziałek tytułu mistrza Polski w 7.

Trenerzy Grzegorz Kacała i Marek Płonka oraz 12 zawodników otrzymali po tysiąc złotych premii. Ponadto rugbiści objęci zostali programem stypendialnym w ramach którego miasta pomaga m.in. najbardziej znanym gdańskim sportowcom Adamowi Korolowi czy Sylwii Gruchale. Do końca 2011 roku lechiści co miesiąc otrzymywać będą po 1600 złotych. W tym terminie Gdańsk łącznie dofinansuje rugbistów kwotą 307 tysięcy złotych.

- Zostaliśmy nie tylko zaskoczeni kwotą tego stypendium, ale także szybkością reakcji władz miasta na zdobycie przez nas w poniedziałek mistrzostwo Polski. Takie pieniądze w polskim rugby, które są dyscypliną amatorską, to ewenement. Na pewno będzie to czynnik motywujący dla innych zawodników i zespołów - podkreśla trener Kacała.

Przypomnijmy, że wcześniej hojnością wobec rugbistów wykazała się Gdynia. W ramach pokaźnych wydatków miasta na pakiet promocyjny poprzez sport i drużyny występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych do RC Arki trafiło około 900 tysięcy złotych.

Rugby "15" jest poza programem olimpijskim i na takie profity liczyć nie może, ale skoro zawodnicy z "7" grają przede wszystkim w klasycznej odmianie, to i ona zyska. Tym bardziej, że przed derbami nie poskąpiono środków na promocję. Sportowa niedziela przy ul. Traugutta rozpocznie się na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

O 9.00 wystartuje turniej dla najmłodszych adeptów rugby, a na 10.30 zaplanowano początek festynu. W programie są liczne konkursy zręcznościowo-sprawnościowe z nagrodami. Zagra londyński zespół Uniting Nations, wystąpią aktorzy Teatru Miniatura, magicy i klowni...

O 14.30 staną naprzeciw siebie rugbiści Lechii i Arki. Oba zespoły zapowiadają walkę o zwycięstwo. Oby nie było tylko tak, że gdy dwóch się bije to trzeci korzysta. Przed trójmiejskimi drużynami będą jeszcze potem mecze z Budowlanymi Łódź, który to zespół ma również na zdobycie numeru jeden do play-off. Wygranie sezonu zasadniczego pozwala na zorganizowanie na własnym boisku półfinału, a potem ewentualnie i finału. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...