RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Miasto Gdańsk nagrodziło mistrzów

09.05.2010

W niedzielę o godzinie 14.30 oczy całej Polski będą skierowane na spotkanie tytanów. Drużyna Lechii jest zmotywowana do walki przez 80 minut. Emocje na pewno gwarantowane.

Gdańszczanie nie przegrali żadnego z dziesięciu ostatnich spotkań. Czy podopiecznym trenerom Grzegorza Kacały i Marka Płonki uda się podtrzymać dobrą passę?

Biało-zielonych czeka bardzo duże wyzwanie, ponieważ Arka jest klasowym zespołem. W okresie zbrojenia, ich koszyk z zakupami transferowymi był wypchany po brzegi i tak naprawdę dopiero jutro okaże się czy miało to sens.

Runda rewanżowa jest zawsze bardzo nieprzewidywalna. Sytuacje potrafią się zmieniać jak w kalejdoskopie, co ma niebanalny wpływ na klasyfikację w tabeli ekstraligi.

Gdańszczanie przeprowadzili dwa treningi na T29. Dzisiaj zjedli wspólny obiad i spędzili razem kilka godzin. W skupieniu wszyscy się rozeszli do domów, aby odprężyć się przed niedzielnymi derbami.

Miasto Gdańsk nagrodziło mistrzów!

Prezydent Miasta Gdańsk Paweł Adamowicz najpierw przyznał nagrody finansowe (12 zawodników + sztab szkoleniowy) mistrzom Polski w odmianie olimpijskiej rugby 7, a następnie złota drużyna została włączona w program stypendialny! Program zapewnia finansowanie zawodników do końca roku 2011. Łączna kwota przyznana przez miasto Gdańsk to 307 tysięcy złotych, co w podziale na jednego zawodnika daje miesięczną 1 600zł.

Prezydent Paweł Adamowicz jest wielkim fanem rugby o czym mogliśmy się przekonać wczoraj podczas spotkania gospodarzy trójmiejskich miast. Prezydent Gdańska z szalikiem Lechii na szyji rozmawiał z zawodnikami, którym powiedział, że trzyma za nich mocno kciuki.

Kibice Lechii napisali na forum, że będą kibicować rugbistom!

 


autor: Łukasz Jurczak "Szpila"  

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...