RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Gdańska Lechia w Lidze Mistrzów!

25.05.2010

Federacja IRB wysłała do Polskiego Związku Rugby zaproszenie dla aktualnego Mistrza Polski w kategorii rugby 7 Lechii Gdańsk, do udziału w „Klubowym Pucharze Europy” czyli w Lidze Mistrzów!

Klubowy Puchar Europy 25-26 czerwca Moskwa. Jest to najbardziej prestiżowy turniej rugby 7 w Europie. Przystępują do niego najsilniejsze drużyny, które zdobyły mistrzostwo kraju w tej odmianie.

Z pewnością zobaczymy reprezentacje krajów takich jak Francja, Anglia, Włochy, i… Polska. W ubiegłym roku drużyna z Francji była w pełni zawodowa, ponieważ jej zawodnicy występowali na co dzień w TOP14. Regulamin pozwala dokooptować do drużyn, które są niżej klasyfikowane przez IRB, dwóch zawodników (ta liczba musi zostać potwierdzona przez organizatora – red.) z kadry narodowej lub innych klubów danego kraju.Cel? Wyrównanie poziomu sportowego.

Lechiści przystąpią do takiego turnieju pierwszy raz w historii trwania sekcji rugby w Gdańsku. Jest to zatem historyczny moment, i wszyscy zawodnicy którzy wezmą w nim udział zapiszą się na kartach historii. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...