RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kilka ważnych informacji, które musi poznać każdy Kibic

25.05.2010

Chcielibyśmy przedstawić naszym Kibicom kilka faktów z życia klubu, które wydarzyły się na przestrzeni ostatnich dni oraz poinformować o newsach jako pierwsi.

1. RC Lechia Gdańsk przystępuje do udziału w Klubowym Pucharze Europy, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Moskwie.

2. W najbliższy czwartek drużyna prowadzona przez trenerów Grzegorza Kacała oraz Marka Płonkę spotka się z radnymi miasta Gdańsk aby przekazać puchar za mistrzostwo Polski rugby 7 i podziękować za udzielone wsparcie finansowe.

3. W środę przylatują do Gdańska Francuzi, których biało-zieloni zgłosili do rozgrywek w polskiej Ekstralidze. Zostaną w Gdańsku tak długo jak będzie potrzeba, czyli na pewno półfinał ale jeśli uda się wygrać pierwszy mecz play-off to zagrają również w finale i wyjadą ze stolicy Pomorza pod koniec czerwca. Kilka dni przed meczem półfinałowym przyleci trener młyna zawodowej drużyny Brive, który niegdyś reprezentował barwy narodowe Francji.

4. Michał Krużycki przylatuje w czwartek do Gdańska aby rozpocząć treningi z drużyną Lechii. W tym tygodniu Lechia wpłaca na konto Ogniwa pełną stawkę jaką wyznaczają przepisy PZR podczas definitywnego przejścia zawodnika bez zgody klubu. Wcześniej gdańszczanie zgłosili Michała Krużyckiego do gry w biało-zielonych barwach. Czekamy na Michała. Taki zawodnik przyda się w walce o najwyższe cele - podkreśla Sławimir Kaszuba (kapitan RC - red.)

5. Marek Płonka, który doznał kontuzji podczas meczu Lechia - Brive przystąpił już do treningów. Jeśli jego dyspozycja będzie dobra, to może zagrać już w najbliższym spotkaniu.

6. 12 czerwca Lechia zagra w półfinale mistrzostw Polski, który odbędzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Traugutta. Cały mecz będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport.

7. W najbliższy czwartek odbędzie się konferencja prasowa na stadionie przy ul. Traugutta 29 z okazji przyjazdu do Gdańska zawodowych rugbistów z partnerskiego klubu Brive. - konferencja została odwołana z powodu przyjazdu zawodników dopiero w czwartek (zmiana - red.)

8. Mecz w Krakowie nie doszedł do skutku. Zabiegali o to gdańszczanie ale podobno stan murawy w Krakowie nie nadaje się do rozegrania meczu. Zarząd RC Lechia wyszedł z propozycją, że opłaci koszt przejazdu Juveni do Gdańska jeśli ta zgodzi się na mecz na terenie "Lwów". Po odmowie przeciwnika, Lechia zaproponowała rozegranie meczu na neutralnym boisku w Warszawie (zmiana - red.) oraz sfinansowanie kosztów podróży drużyny z Krakowa. Niestety i tym razem była kolejna odmowa. Stanowisko w tej sprawie ma zająć PZR.

9. Rafał Sajur zagra dopiero w półfinałowym meczu Lechii. Trwały rozmowy z zawodnikiem, żeby przybył do Gdańska wcześniej, ale finalnie zdecydowano się na jego przylot tydzień przez półfinałem.

 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...