RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Mecz o finał i nie tylko

11.06.2010

W niedzielę o godz. 13 na stadionie przy ul. Górniczej rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani walczą z Orkanem Sochaczew o wielki finał mistrzostw Polski. Szykują się wielkie (nie tylko sportowe) emocje.


Nie ma co ukrywać, że faworytem półfinałowej rozgrywki z Orkanem o drugą z kolei złotą koronę mistrza Polski są łodzianie, którzy w edycji zasadniczej dwukrotnie pokonali rywali: 22:10 u siebie i 47:0 na wyjeździe.

- Te wyniki przeszły już do historii i nie mają właściwie żadnego znaczenia w systemie play- off, w którym walka o najwyższe trofea w rodzimym rugby rozpoczyna się jakby od nowa- przypomina trener łódzkiej drużyny Mirosław Żórawski. Dochodzą mnie słuchy, że nasi rywale mają wzmocnić swoje szeregi dwoma- trzema rugbistami polskiego pochodzenia z czołowych drużyn francuskich. Skupiamy się jednak na sobie i zapewniam, że niedzielnego rywala nie zlekceważymy. Orkan, mimo że przegrał z nami oba mecze w rundzie zasadniczej, to silna drużyna. Nie wyobrażam sobie jednak, abyśmy mogli polec na własnym stadionie, na oczach licznie wspierających nas sympatyków.

W walce przeciwko drużynie z Sochaczewa zabraknie trzech graczy ataku: Piotra Gomulaka, Grzegorza Dułki i Sebastiana Łuczaka, ale mamy na ich miejsce dobrych zmienników. Na szczęście pozostali zawodnicy, których mam zamiar powołać na niedzielne spotkanie, są zdrowi.

Ale kibice w niedzielę mogą liczyć nie tylko na sportowe emocje...

- Przygotowaliśmy wiele innych atrakcji. Oprócz występów artystycznych i pokazowego meczu rugby siódemek w wykonaniu drużyn żeńskich dużym powodzeniem powinna się cieszyć loteria fantowa. Kto wykupi bilet na mecz za 10 zł, ten otrzyma w prezencie szalik klubowy i będzie mógł wygrać 5- dniową wycieczkę dla dwóch osób do Wiednia z Rainbow Tours.

autor: (m. st.)
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...