RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Budowlani myślą o złocie i czekają na mecz z Lechią Gdańsk

17.06.2010

Na stadionie przy ul. Górniczej w Łodzi najbardziej utytułowana w ostatniej dekadzie drużyna, czyli Blachy Pruszyński Budowlani w finale mistrzostw Polski zmierzy się z Lechią Gdańsk.

W sobotę o godz. 13 czeka łodzian uczta w postaci meczu rugby na najwyższym poziomie. To starcie gigantów rugby. Mecz o mistrzostwo Polski poprowadzi francuski sędzia. Po raz trzeci będzie to Eric Gauzins, który sędziował na linii w tegorocznym finale Top 14. To też dowód na to, że ranga wydarzenia jest wyjątkowa. 

W fazie zasadniczej łodzianie pokonali Lechię u siebie 18:16, wcześniej w Gdańsku natomiast przegrali 14:19. Z Lechią łodzianie mierzyli się także w półfinale poprzedniego sezonu i wygrali na wyjeździe 20:7, choć kilkanaście dni wcześniej u siebie ulegli rywalowi 24:27. Już przypomnienie tych wyników daje obraz, jak bardzo wyrównane składy mają obaj pretendenci.

Ich konfrontacja jest też gwarancją emocji i gry na wysokim poziomie. Będziemy świadkami pojedynku najskuteczniejszych graczy ligi: Tomasz Stępień dla Budowlanych zdobył 172 punkty, a Jurij Buchało dla Lechii Gdańsk 101. Drużyny doskonale się znają, ale wzmacniają skład na ten najważniejszy mecz roku. Łodzianie bronią złotego medalu i marzą o jego obronie.

autor: Dariusz Kuczmera 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...