RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Megapromocja Łodzi

21.06.2010

To nieprawda, że Łódź mieszkańcom innych rejonów Polski nie kojarzy się z niczym. W Trójmieście, gdzie za chwilę będą odpoczywać ludzie z całego kraju, z wielkim szacunkiem i uznaniem mówi się o naszym mieście, a właściwie o drużynie Blachy Pruszyński Budowlani.

Przez wiele lat Wybrzeże było niezdobytą twierdzą, tytuły rozdzielały między siebie Gdańsk, Gdynia i Sopot. Teraz złota korona należy do Łodzi, co nad morzem docenia się jak nigdzie indziej. 

W Trójmieście każdy rugbowy sukces jest wyjątkowo cenny. Drużyna Lechii, zanim przegrała z Budowlanymi, zdobyła złoty medal w rugby siedmioosobowym. Każdy z zawodników i trenerów dostał po tym sukcesie od władz miasta w nagrodę tysiąc złotych. Sportowcy otrzymali też do końca 2011 roku stypendia po 1600 złotych miesięcznie. W sumie na nagrody dla mistrzów władze Gdańska przeznaczyły 307 tysięcy złotych.

A w Łodzi urzędnicy i politycy ze swoimi pomysłami na rozdział pieniędzy z promocji poprzez sport, zapędzili się w ślepy zaułek. Kasa za 2009 rok (!) będzie najprędzej we wrześniu. Absurd do kwadratu. W efekcie mistrzowie Polski, których miasto Łódź jest najważniejszym sponsorem, zostali na lodzie. Nie mają nawet za co pojechać na wakacje. Dobrze zatem, że gdy wraz z zespołem cieszyli się ze złotego medalu, zostali oblani szampanem. Może to spowoduje ich otrzeźwienie?!

autor: Rezerwowy Pafka 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...