RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kolejna Rygbyriada już za rok

30.06.2010

Destroyers, Gentlemans, Banda Vadera, Krzywe Zęby, Leniwe Koty , Chopin na Segwayu, Oriflame Rugby Team, Crazy Dogs – osiem ekip. Już same nazwy zmuszały przeciwników do wzmożonej czujności.

Na boisku Budowlanych w Łodzi zrobiło się kolorowo, młodzieńczo, wesoło i bardzo międzynarodowo. Drużyny zgodnie z regulaminem składały się z dzieci, kobiet, zawodników Mistrza Polski, kibiców i wielbicieli rugby. A tych na świecie nie brakuje. Dzięki temu mieliśmy na placu gry przedstawicieli Anglii, Walii, Irlandii, Francji, Gruzji, Rosji, Ukrainy i …Wybrzeża Kości Słoniowej. Oczywiście Polski w przeważającej większości. Ważne, że wszyscy rozumieli przepisy gry, a najczęściej używane hasło przez niegrających „sędzia kalosz” było kompletnie niezrozumiałe, zwłaszcza dla przedstawicieli kontynentu afrykańskiego i traktowano je jako wyjątkowo przyjazne pozdrowienie sportowe. Natomiast przedstawiciele Wysp Brytyjskich oprotestowali wybryki sędziów grając boso (co skutecznie zostało zauważone przez liczne grono reporterów). Ogółem po niezbyt zażartej dyskusji ogłoszono, iż zwycięzcą turnieju została… sama idea zawodów. A hasło plakatu „Skrzyknijmy się na Rugbyriadę” zostanie kontynuowane przez najbliższy rok. Nieoficjalnie wiemy też, że wszystkie ekipy ściągną w roku 2011 liczne posiłki.

Natomiast bardzo oficjalnie możemy ogłosić, że tegoroczna Rugbyriada zgromadziła ponad 350 osób w większości nie mających do tej pory styczności z piłką do rugby. Fachowych rad jak poruszać się po boisku aby nie zrobić sobie krzywdy udzielali trenerzy Mirek Żórawski i Zbyszek Jurzysta, Przemek Pietrzak (Włókniarz Zgierz), zawodnicy pierwszego zespołu Blachy Pruszyński Budowlani Łódź: Marek i Michał Miroszowie, Dominik Fortuna, Michał Królikowski, Bartosz Chudzik, Merab Gabunia, Kacper Ławski, Piotr Gomulak. Młodzieżówka Łódzkiego Klubu Oldbojów Rugby – Arek Nowak, Przemek Pustkowski, Grzesiek Skrobski, Jacek Ponitka , Piotrek Połomski (tata Amelki) uwijali się wśród grających z myślą, że może dostaną piłkę. „Stare żubry” – Edek Bator, Paweł Zapędowski, Grzesiek Matusiak relaksowali się z rodzinami i znajomymi nastrajając wszystkich do piknikowania. (vide – petanka Edwarda). Wśród grających zauważono również Piotra Andrzejczaka (Radio Łódź), Mikołaja Madeja (TVP3), Pawła Łachetę („Okowoko”) reporterów i dziennikarzy Ekspressu Ilustrowanego, Dziennika Polska The Times, Halo Łódź, Moje Miasto, Gazety Wyborczej, Supełka. No dobrze, może nie wszyscy grali, ale świetnie się bawili. A tradycyjnie pieczę nad wszystkim sprawowali prezes Klubu Wiesław Chudzik i duszpasterz sportowców łódzkich ksiądz Paweł Miziołek (znakomite przyłożenie w jednym z pojedynków).

Wielkie słowa uznania należą się wolontariuszom ze Stowarzyszenia Rotaract i Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie. Uroda dziewczyn nie tylko zniewalała na boisku, ale prowokowała do zmiany przepisów w trakcie pojedynków. Nie dość, że piłki coraz częściej grane były w aut to jeszcze domagano się autów z wynoszeniem.

Rzecz najważniejsza: 4400 złotych!!! To suma, która trafi do Amelki i Martusi. Bo nie zapominajmy- zabawa była tylko jedną wielką prowokacją dającą wcześniej zamierzony cel. POMOC.

I na koniec. Łatwiej było osiągnąć nasz cel mając takich przyjaciół jak: pani Jadwiga Godlewska z Cadburry Wedel, pani Karolina Rozwandowicz z Da Grasso, pan Artur Serocki z Firmy Serocki, pan Karol Wroniszewski z Firmy Karol, Wioletta i Feliks Ponitka i potężne wsparcie od Primavery, Big Press, Bassimo, SNS Trading, I'm Fit, Burninglion, Dywilan, Fuego, T.K.Maxx, Wielka Żywiecka, Rainbow Tours.

Wszystkim dziękują Marta „Gipsy” Cygan i Zbyszek Jurzysta. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...