RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

To mistrzostwo jest nie do przecenienia

08.07.2010

Rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani mają za sobą kolejny udany sezon. W niezwykle widowiskowym stylu udało im się boiwem obronić tytuł mistrza Polski. Trzeba przyznać iż w pełni zasłużenie.

Przyznali to nawet ich najgroźniejsi rywale w walce o złoty medal, czyli Lechia Gdańsk i Arka Gdynia.

Jakie to uczucie ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium?

- Mirosław Żórawski (trener mistrzów Polski): Jedyne w swoim rodzaju. Oczywiście, marzeniem byłby kolejny dublet, ale do skandalicznego zachowania związku w sprawie walkowera, jakim ukarano nas za nierozegrany mecz Pucharu Polski nie chcę już wracać.

To nie był dla Was łatwy sezon...

- Powiedziałbym więcej, on był niesłychanie trudny. Przede wszystkim ze względu na sprawy organizacyjne, z którymi musieliśmy i nadal, niestety, musimy musimy się borykać. Proszę mi wierzyć- w takich warunkach naprawdę nie jest łatwo skupić się tylko i wyłącznie na kwestiach sportowych. Dlatego uważam, że to mistrzostwo smakuje i jest czymś nie do przecenienia. Pamiętajmy, iż Arka miała ogromne ambicje, a Lechia zmontowała na decydującą fazę rozgrywek najsilniejszy skład od dawien dawna. A jednak to znów Łódź okazała się najlepsza.

Co przesądziło o Waszym sukceszie?

- Wiara we własne możliwości. Konsekwencja. To, że nie załamaliśmy się mimo iż los nam nie sprzyjał. Mam tu na myśli głównie liczne kontuzje, które nas nękały. Wystarczy choćby wspomnieć o tym, że w pewnym momencie niemal rozsypał się nam atak. Cieszę się więc, że na wysokości zadania stanęli zmiennicy. To pokazało, że mamy szeroką kadrę i to przede wszystkim złożoną z chłopaków od lat trenujących w tym klubie i mocno z nim związanych.

Co dalej?

- W poniedziałek rada drużyny ma się spotkać z zarządem klubu. Zobaczymy, co z tego wyniknie. W takich warunkach jak obecnie, funkcjonować już nie można.

autor: (bart) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...