RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rozpad drużyny Budowlanych - odejdą Gabunia, Ławski i bracia Miroszowie

26.07.2010

Złe wieści szybko się rozchodzą. Cała Polska już wie, że mistrzowska drużyna Blachy Pruszyński Budowlani ma kłopoty organizacyjne.

Rozpoczęły się podchody pod najlepszych zawodników. Jeżeli łodzianie szybko nie zewrą szeregów, zaległe (śmieszne) pieniądze nie zostaną wypłacone, to przestanie istnieć świetny sportowy team. 

Na klubowym biurku leży nowy kontrakt (3,5 tys. zł miesięcznie) dla jedynego zawodowca w zespole Meraba Gabuni. Najlepszy łódzki rugbista minionego sezonu na razie go nie podpisał. Czeka, co wyniknie z całego zamieszania wokół zespołu. Wiadomo, że propozycje gry złożyli mu mocarze z Wybrzeża - Arka Gdynia i Lechia Gdańsk.

Kacper Ławski zamierza kontynuować karierę w Portugalii i nie wiadomo, czy w przyszłym sezonie będzie mógł choćby w kilku spotkaniach pomóc w walce łódzkiemu klubowi. Nikt w Budowlanych nie podjął decyzji o przyszłości braci Miroszów - Marka i Michała. Czy zostają w Łodzi? Młodszy z nich Michał to dziś najzdolniejszy polski rugbista młodego pokolenia.

Gdy do tego dodamy, że karierę zakończył kapitan i zarazem reżyser gry zespołu - Maciej Pabjańczyk, to przyszłość rysuje się w nieciekawych barwach.

A bezsilny, przykuty do szpitalnego łóżka po operacji kolan trener Mirosław Żórawski może tylko ze złości i rozpaczy rwać włosy z głowy.

autor: (p)

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...