RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rugbiści Budowlanych wciąż nie trenują. A liga tuż-tuż

28.07.2010

Już za niespełna trzy tygodnie rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych rozegrają pierwszy mecz nowego sezonu. Problem w tym, że wciąż nie wznowili treningów.

Łodzianie przygotowania do zeszłorocznych rozgrywek rozpoczęli cztery tygodnie przed inauguracyjnym meczem z Orkanem Sochaczew. Tymczasem w tym roku, choć do startu ligi pozostały niecałe trzy tygodnie, wciąż nie przeprowadzili nawet jednych zajęć. Powód? Zaległości finansowe wobec zawodników oraz chaos organizacyjny, który zapanował w klubie po hospitalizacji Mirosława Żórawskiego. Szkoleniowiec mistrzów Polski wciąż przebywa w szpitalu po operacji kolan, jaką przeszedł miesiąc temu.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Żórawski wyjdzie ze szpitala na początku przyszłego tygodnia. Do tego czasu ma również wyjaśnić się sytuacja z zaległościami wobec rugbistów. Takie informacje przekazał przedstawicielom drużyny zarząd klubu. - Pojawiło się światełko w tunelu, które - miejmy nadzieję - wkrótce rozbłyśnie jeszcze bardziej - opowiada kopacz Budowlanych Tomasz Stępień, który był obecny na spotkaniu. Jeśli zarząd klubu wywiąże się ze swoich deklaracji i wkrótce zacznie wypłacać zaległe pieniądze, przygotowania do rozgrywek mogą być wznowione już w najbliższy poniedziałek. Ciężko jednak oczekiwać, że odpowiedzialny za nie będzie Żórawski, który będzie potrzebował jeszcze kilku tygodni, by dojść do pełnej sprawności. W tej sytuacji zajęcia najprawdopodobniej będzie prowadził drugi trener Przemysław Szyburski. - Najwyższa pora, żebyśmy wznowili wreszcie zajęcia. Do początku rozgrywek jest coraz mniej czasu i musimy zacząć łapać ligową formę - dodaje Stępień.

autor: bujal 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...