RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Krzysztof Serafin w... zastępstwie

04.08.2010

W jesiennej rundzie rozgrywek zespół mistrzów Polski Blachy Pruszyński Budowlani będzie prowadził były świetny zawodnik i szkoleniowiec Krzysztof Serafin. Zastąpi przebywającego na zwolnieniu lekarskim pierwszego szkoleniowca Mirosława Żórawskiego. Taką decyzję podjął zarząd Budowlanych.

Zespół we wtorek rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej, które odbywać się będą na własnych obiektach. Ostateczny skład drużyny zostanie ustalony do 15 sierpnia. Ważne, że podpisano nową umowę z liderem zespołu Merabem Gabunią. Trwają rozmowy w sprawie definitywnego transferu do Budowlanych braci Marka i Michała Miroszów. Na testach w Łodzi przebywa Kamil Serwach. 

Asystentem nadal pozostanie Przemysław Szyburski, a kierownikiem Grzegorz Białkowski. Funkcję koordynatora menedżera drużyny powierzono czołowemu zawodnikowi Tomaszowi Stępniowi. Uregulowano wszelkie zobowiązania finansowe wobec drużyny i trenera.

Prezes Wiesław Chudzik i działacze kilka razy z naciskiem podkreślali, że po powrocie ze zwolnienia lekarskiego (co ma nastąpić za około pół roku) Żórawski nadal będzie prowadził zespół. Jak to się jednak ma do faktu, że zdenerwowany trener przed spotkaniem zarządu z dziennikarzami opuścił klub i nie przedstawił swojej wizji dalszej współpracy.

Prezes tymczasem grzmiał, że czarny obraz klubu tworzony w mediach skutecznie odstrasza sponsorów. Jak zwykle za wszystko mają odpowiadać żurnaliści i cykliści. To jednak nie dziennikarze są winni temu, że klub ma długi wobec ZUS, Izby Skarbowej czy byłych siatkarek Budowlanych, a rugbiści należne im pieniądze dostali ze sporym opóźnieniem.

Nic dziwnego, że sponsorzy rozczarowani tym, co się dzieje, mają się spotkać i ustalić, czy będą żądać od Budowlanych, co kilka miesięcy, rzetelnego sprawozdania finansowego z pieniędzy wydatkowanych na sekcję rugby.

autor: (pas) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...