RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Łódzcy rugbiści chcą normalności

05.08.2010

Rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani dość mają przepychanek w klubie. Chcieliby wreszcie zacząć normalnie trenować i przygotowywać się do rozgrywek. Uważają, że najlepszym wyjściem byłoby, gdyby całą pracę pierwszej drużyny koordynował przebywający na zwolnieniu lekarskim pierwszy trener Mirosław Żórawski.

Czasu do rozpoczęcia Ekstraligi coraz mniej. Mistrz Polski w sobotę 21 sierpnia o godz. 15 na stadionie przy ul. Górniczej ma zmierzyć się z beniaminkiem – Budowlanymi Lublin. Łódzki zespół w zastępstwie powinien prowadzić Krzysztof Serafin, ale... może być z tym kłopot, bo zgodnie z regulaminem związku zespół w rozgrywkach prowadzi szkoleniowiec mający licencję, a tę posiada tylko... Żórawski. Jak ten problem rozwiąże zarząd Budowlanych? 

Polski Związek Rugby zaostrzył przepisy i już wiadomo, że w decydującej fazie rozgrywek barw czołowych klubów nie będą bronić zawodnicy ściągnięci w ostatniej chwili zza granicy. Tacy rugbiści uzyskają prawo gry w fazie finałowej po rozegraniu minimum 50 procent spotkań w sezonie regularnym.

Nie będzie zatem zaskakujących transferów w ostatnim momencie, co uczyni rozgrywki bardziej... przewidywalnymi, ale bez wątpienia nie wpłynie na podniesienie ich poziomu.

Nie da się ukryć, że w Polsce rugby i piłkę nożną dzieli przepaść. Widać to choćby po tym, ile płaci się za transfery. W futbolu hitem ostatnich dni była sprzedaż napastnika Ruchu Chorzów 20-letniego Artura Sobiecha do Polonii Warszawa za okrągły milion euro.

W Polskim Związku Rugby ustalono ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika, jaki trzeba zapłacić przy jego transferze. I tak za reprezentanta Polski jest to kwota 20 tysięcy złotych, gracza Ekstraligi 12,5 tys. zł, a I ligi – 5 tysięcy złotych.

A różnica między rugbistą a piłkarzem jest taka, że ten pierwszy na boisku udaje, że go nie boli, a ten drugi przeciwnie – udaje, że go boli. Inny etos grania, sposób podejścia, ambicja, waleczność. To są dwa różne sportowe światy.

autor: (pas) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...