RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Tymczasowy trener Budowlanych: - Łączyć, a nie dzielić

14.08.2010

- Trener Żórawski jest w stałym kontakcie ze swoim asystentem Przemkiem Szyburskim. Ja ewentualnie mogę im tylko pomóc - przekonuje Krzysztof Serafin, który od tygodnia zastępuje w roli trenera Blach Pruszyński Budowlanych Mirosława Żórawskiego.

Szymon Bujalski: Jak czuje się Pan w roli tymczasowego trenera Budowlanych?

Krzysztof Serafin: Ojej, a mogę być bardzo małomówny? Bo nie ukrywam, że jestem w sytuacji, która nie jest dla mnie komfortowa. Niestety, problemy, które ciągnęły się za klubem przez jakiś czas, spowodowały, że nasze przygotowania nie są na takim etapie, na jakim powinny. Powoli wszystko zaczyna się jednak klarować i to jest w tej chwili najważniejsze.

Czego po Pana pracy mogą spodziewać się kibice? Ma Pan jakieś pomysły, np. na zmianę gry?

- Cały czas pierwszym trenerem pozostaje Mirek Żórawski, który może uczestniczyć w prowadzeniu zajęć na tyle, na ile pozwolą mu zdrowie i chęci. Jest w stałym kontakcie ze swoim asystentem Przemkiem Szyburskim. Razem ustalają przygotowania do ligi oraz wszelkie sprawy związane z treningiem. Ja mogę im tylko pomóc. A na ile tej pomocy będą potrzebowali, przekonamy się w najbliższym czasie.

W tej chwili rolę pierwszego trenera pełni jednak Pan. Jest Pan gotowy przejąć odpowiedzialność za grę i wyniki drużyny?

- Odpowiem na to pytanie inaczej: mam nadzieję, że nasza współpraca będzie przebiegała bez jakichkolwiek zgrzytów czy nieporozumień. Jeśli wszystko potoczy się tak, jak zostało zaplanowane, to nie powinno być żadnych problemów z funkcjonowaniem drużyny, a wtedy będę mógł mieć czyste sumienie. Chcę być po prostu tym, który łączy drużynę, a nie ją dzieli.

Problemem jest za to strata kapitana Maćka Pabjańczyka, który był mózgiem i niekwestionowanym liderem drużyny. Wiadomo już, kto go zastąpi?

- Są prowadzone rozmowy z kilkoma łącznikami młyna. Być może w najbliższym czasie uda się więc nam pozyskać wartościowego zawodnika na tę pozycję. Co prawda to wszystko wyjaśnia się dosyć późno, ale musimy być dobrej myśli. W pierwszych meczach gramy z drużynami z dołu tabeli, więc nie musimy się ich obawiać. Możemy natomiast obawiać się o naszą formę i poziom, jaki będziemy prezentowali. Nie z takich opresji jednak wychodziliśmy, a każdy kolejny tydzień będzie działał na naszą korzyść. Wracając jeszcze do Maćka, to wcale nie jestem przekonany, że karierę zakończył definitywnie. Wie, że w każdej chwili może do nas wrócić, a drzwi do Budowlanych zawsze będą przed nim szeroko otwarte. Był liderem tej drużyny, więc na pewno jego powrót bardzo by nam pomógł.

*Krzysztof Serafin jest byłym zawodnikiem Budowlanych. Rolę trenera mistrzów Polski ma pełnić do momentu powrotu do zdrowia Żórawskiego.
 

autor: Szymon Bujalski 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...