RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Orlikowa Liga Mistrzów

10.09.2010

W sobotę 11 września 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 81 odbędzie się szkolenie dla koordynatorów Orlików. W jakiej dyscyplinie? Oczywiście rugby.

Ale w formie Tag, czyli dostosowanej do uprawiania dla graczy nie trenujących rugby. Z pomysłem aby zorganizować takie rozgrywki wystąpił Wydział Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Rozgrywki takie istnieją już w czterech innych dyscyplinach sportu: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka. Dlaczego by nie wykorzystać popularności rugby w Łodzi, nie pochwalić się w województwie tytułami zespołu Blachy Pruszyński Budowlani?

Nie dałem się długo namawiać – mówi Zbyszek Jurzysta. Zobaczyłem w tym kolejną szansę na propagowanie rugby, na nowe doświadczenia związane z tak dużą imprezą a w szczególności na szansę nowego naboru do sekcji. Przecież duże grono tej młodzieży może trafić w przyszłości do łódzkich szkół, uczelni a więc i do łódzkich klubów rugby. Nie mówiąc już o tym , iż udział w tych zawodach będą brały też łódzkie szkoły. W chwili obecnej jest propozycja aby w rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów.

Główny problem to przedstawić w sposób prosty i zwięzły uproszczone przepisy i zasady gry w Tag rugby. Myślę, że również sprzęt (czytaj piłki) mogą być problemem dla szkół i orlików. Ale od czegoś musimy zacząć.

W pierwszym szkoleniu mamy zagwarantowaną pomoc Polskiego Związku Rugby. Teorię poprowadzi szef wyszkolenia Związku Tomasz Kapustka. Zajęcia praktyczne – Zbyszek Jurzysta , a pokazowy mecz rozegrają najmłodsi zawodnicy Budowlanych Łódź.

Wszystkich chętnych, którzy zainteresowani byliby udziałem w szkoleniu lub pokibicowaniu dzieciom zapraszamy na boisko orlika szkoły podstawowej przy ulicy Emilii Plater od godziny 10.30. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...