RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Osłabieni nie dali szans rywalom

13.09.2010

Mistrzowie Polski, rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani, z meczu na mecz spisują się lepiej. Bez większych problemów pokonali Posnanię, która tydzień temu mocno postawiła się gdańskiej Lechii, choć przez 47 minut grali w osłabieniu.

Plan zakładał atak łodzian od pierwszej minuty i szybkie zdobycie czterech przyłożeń, które gwarantują dodatkowy ligowy punkt. Został zrealizowany już w 20 minucie, po dwóch efektownych czapach w polu punktowym poznaniaków i rajdzie ze swojej połowy Dariusza Kaniowskiego.

Trzy minuty później Budowlani przeprowadzili najładniejszą akcję tego sezonu. Tomasz Stępień sprytnie kopnął piłkę nad głowami broniących rywali.

Dopadł do niej najszybszy polski skrzydłowy Tomasz Kozakiewicz i po 30-metrowej ucieczce przy bijącej na stojąco brawo publiczności, położył piłkę w polu punktowym.

Kozakiewicz jeszcze do przerwy popisał się 50-metrowym rajdem, w trakcie którego minął trzech rywali i zdobył kolejnych pięć punktów.

W drugiej połowie rządził na boisku prowokowany przez rywali (o czym piszemy poniżej) Merab Gabunia. Gruzin siał postrach w obronie Posnanii. Powalał na ziemię trzech, czterech atakujących go przeciwników, co bardzo podobało się publiczności i kładł piłkę w polu punktowym.

W efekcie łodzianie odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, choć od 30 minuty grali osłabieni brakiem jednego zawodnika.

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Posnania Poznań 69:9 (36:6)

Budowlani: Merab Gabunia 20, Tomasz Kozakiewicz 15, Tomasz Stępień 14, Michał Mirosz 10, Mateusz Matyjak 5, Dariusz Kaniowski 5. Posnania: Mateusz Adamski 9. Czerwona kartka Mindia Abashidze (33). Żółte kartki Merab Gabunia i Patryk Borowczak. Widzów 1000.

Blachy Pruszyński Budowlani: Królikowski (56, Pepliński), Stolarz (71, Ignaczak), Grabski, D. Fortuna (60, Skwarciak), Kubicki, Michał Mirosz, Ławski, Gabunia, Abashidze, T. Stępień, Sobczak (41, Marek Mirosz), Kozakiewicz (59, Gil), Kaniowski (56, Sz. Stępień), M. Fortuna (65, Żuławnik), Matyjak

W pozostałych meczach: Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 69:13 (35:13), Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 36:3 (14:3), Arka Gdynia - Orkan Sochaczew 49:8 (6:3)

W przerwie meczu zostały wręczone imienne wejściówki VIP zawodnikom z drużyny, która zdobyła dla Budowlanych pierwszy tytuł mistrzowski w 1983 roku. Mistrzowie zostali też uhonorowani poprzez odsłonięcie imiennych krzesełek na głównej trybunie. Wśród uhonorowanych byli: Ryszard Justyński, Henryk Wawrzyniak, Jacek Woźniak, Wiktor Białkowski, Piotr Skwarciak, Józef Umięcki, Bogdan Malarczyk, Roman Brudz, Marek Maciejewski, Marek Szczukocki, Paweł Zapędowski.

autor: (pas)