RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kolejny gruziński gigant może zagrać w Budowlanych

16.09.2010

Jego rodakiem jest Merab Gabunia, ma prawie dwa metry, waży 110 kg, wyciska sztangę ważącą180 kg, w przysiadzie podnosi 230 kg.

To nie wszystko, bo podobno na setkę biega w 13 sekund. I co najważniejsze - chce grać w Blachach Pruszyński Budowlanych Łódź. Bachuki Gujaraidze, bo to o niego chodzi, niedawno skontaktował się z trenerem mistrzów Polski Mirosławem Żórawskim. - Nie wiem, skąd miał mój numer telefonu - mówi szkoleniowiec. - Później przesłał swoje CV, które rzeczywiście wygląda imponująco. Ale musimy być czujni. Wygląda na to, że chyba trochę bajeruje.

W czym? - Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby facet o takich gabarytach biegał 100 metrów w 13 sekund. Ale oczywiście mogę się mylić.

Szefowie i trenerzy drużyny mistrzów Polski zastanawiają się nad zaproszeniem 26-letniego Gruzina na testy. Biorąc pod uwagę dalszą część jego życiorysu, warto chyba dać mu szansę. Gaujaraidze chwali się w nim m.in. dwukrotnym mistrzostwem Gruzji w 2008 r. i w 2009 r., a także występami w reprezentacji. Nie była to raczej pierwsza drużyna. - Wszyscy kadrowicze z niej występują w lidze francuskiej. Dlatego domyślamy się, że jest zawodnikiem reprezentacji "A". Jeśli byłoby inaczej, to mielibyśmy do czynienia z rzeczą wyjątkową, że taki zawodnik chce grać w Polsce - tłumaczy Tomasz Stępień, rugbista Budowlanych, który m.in. zajmuje się kandydatem do gry w łódzkim klubie. - Rozmawialiśmy na jego temat z Merabem Gabunią, ale on nie kojarzy tego rugbisty. Ale skoro wywalczył dwa mistrzostwa Gruzji, to z pewnością musi posiadać wysokie umiejętności i warto byłoby bliżej mu się przyjrzeć.


autor: Damian Bąbol 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...