RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kadra Budowlanych niemal w komplecie

06.10.2010

W najważniejszych meczach jesieni rugbiści mistrzów Polski zagrają w najmocniejszym w tym sezonie składzie. Do gry wraca bowiem większość zawodników, których w ostatnim czasie wykluczyły kontuzje lub kary.

Po inauguracyjnym meczu z Budowlanymi Lublin pisaliśmy o fatalnej sytuacji kadrowej Blach Pruszyński Budowlanych. Z różnych przyczyn z drużyną nie trenowało wielu zawodników, co doprowadziło do kuriozalnych sytuacji. W protokole na pojedynek z lublinianami znalazł się m.in. Przemysław Szyburski, który w rugby nie gra już od lat, a w poprzednim sezonie był drugim trenerem drużyny. Poza tym w trakcie meczu na skrzydłach musieli zagrać Sebastian Stolarz i Mariusz Fortuna, czyli... gracze młyna.

Problemy kadrowe w Budowlanych należą już jednak do przeszłości. Na ostatnich zajęciach - jak dawniej - zjawia się około 30 rugbistów. - Widziałem zestawienie treningów z ostatniego miesiąca i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolony. Trzon drużyny, a także większość młodych zawodników przepracowali praktycznie 100 proc. ćwiczeń. W takiej sytuacji nie może dziwić, że nasza forma stale rośnie. A powinna być jeszcze lepsza - cieszy się Krzysztof Serafin, tymczasowy trener mistrzów Polski.

Kolejną dobrą informacją jest powrót kilku zawodników, którym w ostatnim czasie grę uniemożliwiły kontuzje. W najbliższym meczu - znowu z lublinianami - w ekipie łodzian może znaleźć się nawet pięciu rekonwalescentów lub graczy, którzy na początku rundy nie trenowali. Najbardziej cieszy powrót Meraba Gabuni, który gotowy był już na ostatni mecz z Orkanem Sochaczew. Trenerzy postanowili jednak dać mu kilka dni odpoczynku więcej. - Przetarcie w Pucharze Polski na pewno mu się przyda przed hitowymi meczami z Arką Gdynia i Lechią Gdańsk [kolejni rywale Budowlanych w lidze - przyp. red.] - dodaje Serafin.

Być może z Budowlanymi zagrają również Sebastian Łuczak, Łukasz Sachrajda i Łukasz Rydzyński. Cała trójka jest zdrowa, ale regularną grę i treningi utrudniają im praca bądź studia. - Chcemy znaleźć rozwiązanie zadowalające wszystkich. Tak, by cała trójka mogła pomóc drużynie w najważniejszych meczach rundy, a przy tym nie ucierpiała ich nauka czy praca - tłumaczy Serafin.

Bliski gry jest również rekonwalescent Sławomir Kiełbik, który jest w ostatniej fazie rehabilitacji. Jeśli atakujący łodzian nie zdąży wrócić do pełni sił na mecz z Budowlanymi, na pewno będzie gotów na pojedynek z Arką. W tym meczu do składu powróci również Gruzin Mindia Abashidze, który wówczas odpokutuje karę za czerwoną kartkę w pojedynku z Posnanią.


autor: bujal 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...