RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Łódzcy Budowlani po pierwszym sparingu

13.03.2011

Zawodnicy Blach Pruszyński Budowlanych Łódź mają za sobą pierwszy sprawdzian przygotowania do rundy wiosennej. Dziś bowiem spotkali się na boisku w Radomiu z silną drużyną Budowlanych Lublin i rozegrali pierwszy po zimowej przerwie sparing.

Łódzcy trenerzy mieli do dyspozycji 25 zawodników. Nie zagrali kadrowicze młodzieżówki – Kamil Pepliński
i Bartłomiej Szczukocki oraz zwycięzcy wczorajszego meczu z Belgią - Kacper Ławski i Merab Gabunia. Z powodu choroby zabrakło Dominika Fortuny, a ze względów osobistych nie pojechał Łukasz Sachrajda. Pozostali łodzianie byli w bardzo dobrej dyspozycji i dzięki temu można było sprawdzać wiele wariantów gry.

Budowlani rozegrali w listopadzie awansem mecz kolejki wiosennej dzięki czemu obie drużyny mogły potraktować spotkanie typowo sparingowo. Ustalono, że będzie się on składać z trzech tercji, po 30 minut każda. Drużyny punktowały jedynie dzięki przyłożeniom.

Sparing zakończył się wynikiem 30:15 dla Łodzian i potwierdził dobrą formę mistrzów. Ale nie rezultat był dziś najważniejszy. Kadra trenerska w trakcie każdej tercji szukała i próbowała różnych ustawień, sprawdzała zmienników. Przetrenowano rozstawienia do gry całą szerokością boiska i wiele zadań dotyczących przemieszczania się. W tej fazie przygotowań do rundy wiosennej to bardzo dobry materiał poglądowy, a wykonana dzisiaj ciężka praca na pewno przyniesie oczekiwany rezultat. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...