RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Wygrana na inaugurację rundy

28.03.2011

Zwycięstwem rozpoczęli rundę wiosenną zawodnicy Blach Pruszyński Budowlanych Łódź, którzy na własnym boisku pokonali Ogniwo Sopot 46: 17.

Pogoda nie rozpieszczała zarówno kibiców, którzy licznie stawili się na stadion przy Górniczej, jak i bohaterów spotkania. Było bardzo zimno i wietrznie, a jeszcze rano całe boisko pokrywał walczący z wiosną śnieg.

Początek meczu to zdecydowana przewaga łodzian, którzy pojawili się na murawie w nowych strojach, w nowej konfiguracji, z nowymi zawodnikami. Pierwsze przyłożenie rundy wiosennej należało do Dariusza Kaniowskiego i już po 7 minutach gospodarze prowadzili 5:0. W 14 minucie piłka na polu punktowym Ogniwa znalazła się dzięki kapitanowi mistrzów Polski, Kacprowi Ławskiemu. Przyłożenie, bezbłędnie kopiąc, podwyższył Tomasz Stępień i było 12:0. Większość gry odbywała się na sopockiej części boiska co zaowocowało kolejnymi punktami. Bohaterem w 19 minucie został Łukasz Żórawski, wsparty przez kopnięcie Stępnia. 19:0. Wydawało się, że taką przeważającą grę będziemy oglądać do końca, gdy zmobilizowane Ogniwo przystąpiło do ataku, a Budowlani popełniali proste błędy. Sopot zaczął zdobywanie punktów od wykorzystanego karnego w 23 minucie. 19:3. Chwilę po tym zdobyli punkty z podwyższonego przyłożenia i było już 19:10. Kolejne 11 minut to bez punktowa walka zakończona sukcesem gości. Na tablicy pojawił się, ku zaskoczeniu łódzkich kibiców, sensacyjny wynik 19:17. Zakończenie pierwszej połowy to bezbłędnie wykonany przez Tomasza Stępnia drop-goal i przerwa w meczu rozpoczęła się wynikiem 22:17.

Druga część spotkania należała już do mistrzów Polski. Rozpoczął Merab Gabunia, który dwukrotnie – w 43 i 53 minucie położył piłkę w polu punktowym przeciwnika, a Tomek dorzucił kolejne 2 punkty i wynik zaczynał korzystnie się zmieniać - 34:17. W 70 minucie przypomniał o sobie wracający do drużyny Łukasz Sachrajda, który wraz z podwyższającym Stępniem dorzucił do koszyka punktowego kolejne 7 oczek i mieliśmy 41:17. Końcowa akcja meczu należała do Szczepana Stępnia, który przyłożeniem ustanowił wynik spotkania na 46:17.

Mirosław Żórawski, który powrócił do drużyny po ponad 6 miesięcznej przerwie cieszył się, że mecz z Ogniwem nie był jednostronny, gdyż ma dobry materiał do dalszej pracy. Zespół budzi się po długiej zimowej przerwie i trener jest przekonany, że z meczu na mecz będzie prezentował się coraz lepiej.

Budowlani SA Łódź – Ogniwo Sopot 46:17 (22:17)

Skład drużyny:

Kamil Pepliński (58’ Łukasz Sachrajda), Sebastian Stolarz (70’ Szczepan Stępień), Paweł Grabski, Piotr Karpiński, Merab Gabunia (58’ Jakub Andrzejczak), Michał Mirosz, Włodzimierz Grabowski (52’ Marek Mirosz), Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Tomasz Grodecki, Dariusz Kaniowski, Grzegorz Dułka (64’ Mindia Abashidze), Sebastian Łuczak (70’ Konrad Szczepański), Taras Savchyn (52’ Bartłomiej Szczukocki), Tomasz Stępień.

Punkty:
Tomasz Stępień – 11 (4 x 2, 1 x 3), Dariusz Kaniowski – 5, Kacper Ławski – 5, Łukasz Żórawski - 5, Merab Gabunia – 10 (2 x 5), Łukasz Sachrajda – 5, Szczepan Stępień – 5

Trener: Mirosław Żórawski
Asystenci trenera: Przemysław Szyburski i Krzysztof Szulc