RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Mirosław Żórawski komentuje mecz z Ogniwem

31.03.2011

Nasza drużyna przystąpiła do meczu z Ogniwem osłabiona brakiem kontuzjowanych zawodników: Michała Królikowskiego i Tomasza Kozakiewicza.

Natomiast debiut w zespole mieli ukraińscy zawodnicy: Władysław Grabowski i Taras Sawczyn. Niestety nie mogą go zaliczyć do udanych. Tłumaczyli się, że zjadła ich trema.

Cieszy jednak powrót do zespołu i dobra gra Piotra Karpińskiego, Grzegorza Dułki oraz Łukasza Sachrajdy. - mówił po meczu trener Mirosław Żórawski.

Budowlani odnieśli planowe zwycięstwo z punktem bonusowym, zdobywając siedem przyłożeń, jednak do ich gry można mieć spore zastrzeżenia. Przede wszystkim popełniono zbyt wiele przewinień i prostych błędów technicznych, odnotowano wiele przypadkowych strat piłki. Krytyczne uwagi dotyczą również przemieszczania się w grze otwartej, postawy w defensywie oraz wyboru przez zawodników niektórych rozwiązań taktycznych. Efektem powyższego była strata 17 punktów w meczu z ostatnim zespołem ligowej tabeli i niepewny wynik w I połowie. Nie wykorzystano również właściwie przewagi fizycznej w młynie dyktowanym i formacji autowej.

Widoczny był też brak ogrania i zgrania zespołu, co było wynikiem tego, że do rozgrywek przystąpiono po rozegraniu tylko jednego meczu sparringowego. W związku z tym wierzę, że z meczu na mecz drużyna będzie reprezentować coraz wyższy poziom.
 

 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...