RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kolejna wygrana z bonusem

04.04.2011

Posnania Poznań okazała się wymagającym przeciwnikiem i mimo, iż Blachy Pruszyński Budowlani Łódź wygrali mecz z bonusem, nie przyszło im to bez wysiłku.

Od pierwszej minuty spotkania było widać znaczną przewagę łodzian, którzy jednak aż przez 18 minut nie byli wstanie zdobyć punktów. Rozpoczął kapitan mistrzów Polski, Kacper Ławski, który przyłożeniem zmobilizował swoją drużynę do skuteczniejszej walki. Pierwsze punkty podwyższył na 7:0 Tomasz Stępień.

Przez kolejne minuty gra nadal toczyła się głównie na połowie gospodarzy, którzy bardzo ambitnie bronili swojej punktowej linii. Efektem coraz ostrzejszej walki był w 30 minucie wykorzystany przez Posnanię rzut karny. 7:3. Na odpowiedź Budowlanych czekaliśmy 8 minut. Wtedy drugim przyłożeniem popisał się Merab Gabunia, a kopiący Tomek dorzucił kolejne 2 punkty. 14:3. Minutę po pokonaniu obrońców Poznania Merab został bardzo brutalnie sfaulowany za co zawodnik gospodarzy zobaczył żółtą kartkę i opuścił boisko. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdobyła więcej punktów i Budowlani schodzili na przerwę z dziewięciopunktową przewagą.

Druga część meczu rozpoczęła się wykorzystanymi ponownie przez poznaniaków, w 49 i 52 minucie, rzutami karnymi i na tablicy wyników ukazało się sensacyjne 14:9. Na szczęście nie zawiódł Grzegorz Dułka, który minutę później, przykładając piłkę w polu punktowym rywala, przybliżył łodzian do bonusowego punktu. Po raz kolejny podwyższył Stępień i było 21:9. Mistrzowie Polski przenieśli grę blisko linii końcowej przeciwnika i mocno cisnęli aby zdobyć kolejne przyłożenie. Niestety w trakcie ostrzejszej wymiany zdań i delikatnej walki nie do końca sportowej sędzia przerwał grę i w 54 minucie żółtą kartkę zobaczył Michał Królikowski, który opuścił boisko. Gra w osłabieniu wybiła Budowlanych i zostało to wykorzystane przez zawodników z Poznania. W 68 minucie zdobyli bowiem swoje pierwsze i jedyne w tym spotkaniu, bezbłędnie podwyższone, przyłożenie. Wynik 21:16. Końcówka meczu to twarda obrona gospodarzy i ostra walka gości. Emocje były ogromne. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, w 80 minucie, Łukasz Żórawski pokazał ogromny hart ducha i rozciągając się jak w kreskówce, zdobył czwarte przyłożenie gwarantując drużynie zwycięstwo z bonusowym punktem oraz ustalając wynik spotkania na 26:16.

Budowlani SA Łódź – Posnania Poznań 26:16
Punkty
: Tomasz Stępień – 6 (3 x 2), Kacper Ławski – 5, Łukasz Żórawski - 5, Merab Gabunia – 5, Grzegorz Dułka – 5
Skład drużyny:Michał Królikowski, Kamil Bobryk, Paweł Grabski, Piotr Karpiński, Merab Gabunia, Michał Mirosz, Włodzimierz Grabowski, Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Tomasz Grodecki, Dariusz Kaniowski, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak, Bartłomiej Szczukocki, Tomasz Stępień.

Sebastian Stolarz, Kamil Pepliński, Marek Mirosz, Mariusz Fortuna, Mindia Abashidze, Konrad Szczepański, Taras Savchyn.

Trener: Mirosław Żórawski
Asystenci trenera: Przemysław Szyburski i Krzysztof Szulc