RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Mirosław Żórawski: nie możemy zawieść naszych fanów

11.03.2010

27 marca rugbiści wznawiają ligowe rozgrywki. Drużyna Blachy Pruszyński Budowlani zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc do prowadzącej Lechii Gdańsk dwa punkty.

Łodzianie mają ambicje znów ustrzelić dublet - zdobyć Puchar Polski i zostać mistrzami kraju. 

Budowlani byli w okresie przygotowawczym na trzech krótkich, kilkudniowych zgrupowaniach - w Spale i w Jarocinie. Podczas pobytu w Wielkopolsce rozegrali mecz sparingowy, pokonując Posnanię 45:10.

- Obejrzeliśmy ten mecz na wideo i przeanalizowaliśmy grę - mówi trener Mirosław Żórawski.- Jeszcze za dużo było prostych błędów, ale po to są spotkania kontrolne, żeby je eliminować. Nie możemy zawieść naszych coraz liczniejszych fanów, chcemy jak najlepiej przygotować się do walki i startować z wysokiego sportowego poziomu.

Dlatego w sobotę o godz. 12.30 na sztucznej trawie ChKS zespół zagra kolejny sparing, z II-ligowymi Budowlanymi Lublin.

- To wbrew pozorom jest trudny rywal. Ostatnio, grając kontrolny mecz na przyłożenia z Juvenią, zwyciężył 4:2 - twierdzi szkoleniowiec. - My w sobotę wystąpimy bez kilku czołowych graczy. Rehabilitację przechodzi nadal Merab Gabunia. Na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji są Piotr Karpiński, Kacper Ławski i Łukasz Żórawski, a na młodzieżówce: Michał Mirosz, Sebastian Stolarz i Michał Szczukocki.

W sobotę zagra natomiast wracający do formy po kontuzji zawodnik III linii młyna, reprezentant Polski - Marek Mirosz. Będzie to też szansa dla zawodników walczących o miejsce w 22-osobowej kadrze meczowej.

Dzień przed sparingiem łódzcy rugbiści wezmą udział w mszy świętej, którą poprowadzi kapelan sportu łódzkiego ksiądz Paweł Miziołek.

20 marca o godz. 14 łodzianie zagrają w Sopocie rewanżowy mecz 1/4 finału Pucharu Polski z Ogniwem. Pojedynek będzie formalnością, wszak pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Budowlanych 89:0.

Tydzień później w Łodzi o godz. 15 na stadionie przy ul. Górniczej obie drużyny spotkają się w premierze ligowej wiosny.

autor: (PAS)

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...