RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Lechia i Arka myślą o medalu

26.03.2010

Wiosna przyszła, czas na rugbistów. Już w najbliższy weekend startuje ekstraligowa runda wiosenna. Choć jeden mecz już się odbył, ale było to spotkanie zaległe z rundy jesiennej, w którym Arka Gdynia wygrała z Orkanem Sochaczew.

 

W ekstralidze występują trzy trójmiejskie zespoły. Arka Gdynia i Lechia Gdańsk myślą o mistrzostwie Polski, a przeżywające problemy Ogniwo Sopot o załapaniu się do czołowej czwórki i rywalizacji w fazie play-off. Runda jesienna tego sezonu upłynęła pod znakiem zdecydowanej dominacji Lechii i Budowlanych Łódź. Biało-zieloni mają nad swoimi rywalami dwa punkty przewagi, a potem jest już przepaść. Trzecia w tabeli Arka traci do Budowlanych aż jedenaście punktów. Ogniwo ma punktów dwanaście i plasuje się na siódmej, przedostatniej, pozycji w krajowej elicie. 

To pokazuje, że wiosna na krajowych boiskach zapowiada się bardzo interesująco, a emocji podczas ligowych zmagań nie zabraknie.

Jesień należała do Lechii. Biało-zieloni zanotowali komplet zwycięstw. Gdańszczanie liczą na to, że wiosna w ich wykonaniu będzie równie udana.

- Zapewne zakończymy zasadniczą część sezonu na jednym z dwóch czołowych miejsc. O medalach decydować będzie jednak dopiero faza play-off. Myślę, że o mistrzostwo Polski będziemy rywalizować z Budowlanymi Łódź oraz Arką Gdynia. Zwłaszcza gdynianie bardzo wzmocnili się zimą, sprowadzając naprawdę dobrych zawodników. To będzie trudny rywal. Czy Lechia będzie mocniejsza niż zimą? Wstrzymam się jeszcze z odpowiedzią na to pytanie. Czekamy jeszcze na dwóch zawodników, obcokrajowców. Jeśli rozmowy zakończą się po naszej myśli, to naprawdę będę zadowolony. Wówczas dopiero będę mógł powiedzieć, że nasze nabytki zrównoważyły ruchy transferowe Arki. Na razie jednak nic więcej nie powiem, a jeśli podpiszemy kontrakt, to na pewno to ogłosimy - powiedział Grzegorz Kacała, szkoleniowiec biało-zielonych.

Arka ma tak dużą stratę do Lechii i Budowlanych, że tych zespołów nie zdoła już raczej dogonić w zasadniczej części sezonu ligowego. 

- Nie ma na to szans - nie ukrywa Maciej Stachura, szkoleniowiec żółto-niebieskich. - Jesienią nie raz musieliśmy radzić sobie w okrojonym składzie i stąd wyniki, które nie mogły nas do końca satysfakcjonować. Nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko w przerwie zimowej poszukać wzmocnień. To się udało, choć drużyna jeszcze nie funkcjonuje tak, jak powinna. Potrzebujemy zgrania i z meczu na mecz powinno to wyglądać coraz lepiej. Mierzymy głównie w play-off i jak co roku chcemy walczyć o mistrzostwo Polski. I stać nas na zrealizowanie tego celu. Akurat na decydującą fazę drużyna powinna być zgrana.

Największe problemy ma Ogniwo. Głównie natury finansowej. Straciło kilku podstawowych zawodników, ale w Sopocie nie brakuje optymizmu.
- Szkoda, że tak zachowali się nasi bogatsi sąsiedzi. Sopot ma pecha, że leży między Gdańskiem i Gdynią. Lechia i Arka zobaczyły, że można z Ogniwa wyciągnąć dobrych zawodników. Musimy sobie radzić i sięgnąć po nasze zaplecze. Na początek jedziemy do Łodzi i nie ma co liczyć na cuda. Starsi zawodnicy nie są jeszcze gotowi do gry, ale w kolejnym meczu już będziemy mieli z nich pożytek. W Łodzi zagramy młodzieżą. Chcemy jednak wiosną wygrać cztery mecze i liczę na to, że to pozwoli nam zająć nawet czwarte miejsce po zasadniczej części sezonu - powiedział Jarosław Hodura, trener Ogniwa.

W pierwszej kolejce Arka gości Bemowo AZS Warszawa (sobota, godz. 16), a Lechia zagra w Gdańsku z Posnanią (sobota, godz. 14).

autor: Paweł Stankiewicz 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...