RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Wielki powrót Budowlanych

28.03.2010

- Rywale mogą z nami powalczyć, ale góra przez 15 minut. Gdy nasza gra zaskoczy, punkty będziemy zdobywać seriami - zapowiada Tomasz Stępień, najskuteczniejszy rugbista Budowlanych, przed sobotnim meczem z Ogniwem Sopot.

Rugbiści wracają do gry o stawkę po pięciu miesiącach przerwy. - Jesteśmy przygotowani, by nie powiedzieć, że niemal przepaleni. Tak długa przerwa nie służy ani promocji rugby, ani polepszaniu poziomu ligi - twierdzi Mirosław Żórawski, trener Budowlanych.

- Po tylu miesiącach spędzonych na siłowni i w hali nareszcie czeka nas prawdziwa walka o punkty. Przeciwnik może nie jest najwyższych lotów, ale najważniejsze, że ponownie poczujemy smak rywalizacji - cieszy się Stępień.

Kopacz Budowlanych jest najskuteczniejszym zawodnikiem ekstraligi. Przewodzi także w klasyfikacji najczęściej przykładających i najlepiej kopiących. Przyznaje, że tak dobrej jesieni jeszcze nie miał. - Szczytową formę zawsze osiągałem dopiero wiosną, dlatego liczę, że co najmniej podtrzymam formę z pierwszej części rozgrywek - dodaje.

Po ośmiu kolejkach ekstraligi Budowlani z 34 punktami na koncie zajmują drugie miejsce w tabeli, a do prowadzącej Lechii Gdańsk tracą dwa punkty. - Chcemy wygrać sezon zasadniczy, by do play-offów przystąpić najwyżej rozstawieni i ewentualny finał zagrać u siebie - deklaruje Stępień. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że na pierwsze miejsce będziemy mogli wskoczyć najprawdopodobniej dopiero po rewanżowym spotkaniu z Lechią [29 maja - przyp. red.].

Sobotniej wygranej Budowlanych (początek meczu godz. 15) można być praktycznie pewnym. Wystarczy powiedzieć, że gdy obie drużyny mierzyły się ze sobą jesienią, łodzianie rozgromili Ogniwo aż 89:0. Czy podobnego pogromu możemy się spodziewać także tym razem? - Tego obiecać nie mogą - odpowiada Stępień. - Nie ma jednak co ukrywać, że rywale pokroju Ogniwa mogą z nami powalczyć, ale góra przez 15 minut. Co prawda w pierwszych meczach rundy nasza forma zazwyczaj była daleka od wymarzonej, ale mimo to efektowna wygrana z sopocianami nie powinna być dla nas żadnym problemem. A gdy nasza gra zaskoczy, punkty będziemy zdobywać seriami.

autor: bujal