RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Wynik cieszy - gra nie

28.03.2010

W meczu inauguracyjnym Ekstraligi Rugby, a jednocześnie będącym rewanżowym meczem 14 Pucharu, Budowlani Łódź pokonali zespół Ogniwa Sopot 60:7. Mecz nie stał na wysokim poziomie, jednak i tak zespół aktualnego Mistrza Polski zainkasował 5 punktów w Ekstralidze i awansował do półfinału Pucharu Polski.

Od początku spotkania swój styl narzucili gospodarze, którzy zdobyli dwa przyłożenia i wyszli na prowadzenie. Ich autorem był Tomasz Stępień. Deszczowa pogoda przeszkadzała zawodnikom, którzy raz po raz wypuszczali piłkę do przodu. Budowlani mając już dużą przewagę po zdobyciu 4 przyłożeń, ćwiczyli różne warianty gry. Trener Żórawski dokonał 7 zmian, które pozwoliły sprawdzić formę wszystkich graczy. Dobrą zmianę dał Tomasz Kozakiewicz, który po wejściu na boisko zdobył 4 przyłożenia i był jednym z najlepiej punktujących w tym meczu graczy.

Kolejne 20 punktów do swojego dorobku dołożył najskuteczniejszy zawodnik rundy jesiennej Tomasz Stępień. Pomimo brzydkiej pogody stadion przy ulicy Górniczej zgromadził wielu kibiców dopingujących swój zespół. Dzięki tej wygranej Budowlani zapewnili sobie awans do półfinału Pucharu Polski i za tydzień zmierzą się na własnych obiekcie z Posnanią Poznań. Warto też dodać że w tej kolejce Budowlani odrobili jeden punkt straty do prowadzącej w tabeli Lechii, która pomimo wygranej z Posnanią 17:5,to jednak nie zdobyła bonusowego punktu.

Za tydzień 3 marca o godzinie 13:00 zapraszam wszystkich kibiców na mecz Półfinału Pucharu Polski. Przed meczem w kasie będzie można nabyć dwustronną miniaturę stroju rugbisty na przyssawkę w cenie 10zł. Całkowity dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie zawodników Budowlanych Łódź.

Skład Budowlanych:1- Królikowski Michał (22-Andrzejczak Jakub),2- Szyburski Przemysław,3- Grabski Paweł,4- Karpiński Piotr(19-Skwarciak Dominik),5- Zych Michał (16-Szulc Krzysztof),6- Ławski Kacper,7- Mirosz Michał,8- Gabunia Merab (18-Mirosz Marek),9- Pabjańczyk Maciek,10- Żórawski Łukasz,11- Kaniowski Dariusz(20-Grodecki Tomasz),12- Gomulak Piotr,13- Łuczak Sebastian (21-Kozakiewicz Tomasz),14- Kiełbik Sławomir,15- Stępień Tomasz,17- Sachrajda Łukasz,
Sędzia główny:Janeczko Mirosław

Trener główny:Żórawski Mirek - II trener:Szyburski Przemek - Kapitan:Pabjańczyk Maciek

Punkty dla Budowlanych zdobyli:Kozakiewicz Tomasz-20, Stępień Tomasz-20, Ławski Kacper-5, Gabunia Merab-5, Gomulak Piotr-5, Kiełbik Sławomir-5,

Skład Ogniwa:Pieryk Michał,Irla Jakub,Koper Sylwester,Iwańczuk Roland,Anuszkiewicz Łukasz,Łopuski Krzysztof,Węgierski Kamil,Zeszutek Piotr,Czaja Wojciech,Schulte-Noelle Paweł,Kowalczyk Filip,Przychocki Marek,Reginiak Dawid,Krauze Szymon,Szablewski Łukasz,Lisiecki Sebastian,Furmański Oliwer,Elend Adam,Hodura Jarosław.

Punkty dla Ogniwa zdobyli:Irla Jakub-5,Schulte-Noelle Paweł-2.

Pozostałe wyniki:


Budowlani Łódź - Ogniwo Sopot 60:7 (22:7)

RC Arka Gdynia v Bemowo-AZS AWF Warszawa 19:9 (11:6)

RC Lechia Gdańsk v KS Posnania Poznań 17:5 (14:5)

MKS Orkan Sochaczew v RzKS Juvenia Kraków 26:12 (19:5)

źródło: budowlanilodz.dbv.pl  

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...