RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Gramy widowiskowo, bo gramy dla kibiców

05.04.2010

Tradycji stało się zadość czyli Wielka Sobota to świąteczne, wysokie zwycięstwo w Łodzi. Chyba była to najwyższa wielkanocna wygrana. Posnania w dzisiejszym meczu została zdemolowana.


Wydaję się, że w spotkaniu preciwko Lechii był to tylko jednorazowy zryw zawodników z Poznania. Z nami Muszkieterowie zagrali pewnie, ładnie jak przystało ... na outsidera Ekstraligi Rugby. Goście w żadnym elemecie nie byli wstanie dorównać moim zawodnikom.

Skuteczność Tomasza Stępnia, jak i całego zespołu była lepsza niż przed tygodniem, w meczu z Ogniwem Sopot. Tomek dużo lepiej rozgrywał piłkę w polu i można powiedzieć że był jednym z liderów zespołu. Może również cieszyć postawa zawodników, którzy rozpoczynali mecz na rezerwie. Po wejściu grali równie dobrze, utrzymali poziom gry i zdobywali punkty.

Bardzo chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście nie zabrakło błędów, które spowodowane są tym że nie ograniczamy się, nie zwalniamy gry tylko chcemy grać dla naszych kibiców. Przez to często ryzykujemy bo chcemy zdobywać jak najwięcej punktów.

Mecz rewanżowy, tak jak w ćwierćfinale, będzie tylko formalnością. Cel jakim był finał Pucharu Polski został już osiągnięty. Teraz będziemy skupiać się na spotkaniach Ekstraligi Rugby.

Zapytaliśmy również Mirosław Żórawskiego o komentarz do decyzji przełożenia drugie półfinału, który miał się odbyć w Gdynii.

Jest dużo nieścisłości i praw, które mi się nie podobają. Już jakiś czas temu powiedziałem, że powinny odbyć się walne wybory władz związku.

Przykładem niejasności może być nasz mecz z Ogniwem w rundzie rewanżowej 1/4 Pucharu Polski. Chcieliśmy jechać na mecz do Sopotu. Tymczasem mecz się nie odbył, a władze zaliczyły spotkanie IX kolejki podwójnie - jako mecz w lidze i pucharze. Dominik Fortuna nie mógł wystapić ponieważ nie miał odwieszonej kary. To pokazuje na dwie ze sobą sprzeczne decyzję - jedną zarządu a drugą komisji gier i dyscypliny.

Czemu się dzisiaj mecz w Gdyni nie odbył? Na jakiej podstawie? To są naprawdę proste rzeczy, które ośmieszają działania Polskiego Związku Rugby. W tej kwestii nie będę miał żadnych słów litości. Nie może dochodzić do takich sytuacji, że mecze są odwoływane, przekładane, czy że się nie odbywają, że są jakieś układy czy dogadywania. Jest terminarz rozgrywek i trzeba go przestrzegać.

źródło: światrugby.pl
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...