RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Budowlani grają w poniedziałek z AZS AWF Bemowo

15.04.2010

 Sytuacja jest wyjątkowa. Nic dziwnego, że zapadają wyjątkowe decyzje. Polski Związek Rugby postanowił, że 10 kolejka spotkań odbędzie się w... poniedziałek 19 kwietnia.

Drużyna Blachy Pruszyński Budowlani zagra o godz. 19 w Warszawie z drużyną AZS AWF Bemowo.

Łodzianie są wiceliderami tabeli. Tracą punkt do prowadzącej gdańskiej Lechii. Akademicy plasują się na piątej pozycji. Ich celem jest znalezienie się w wielkiej czwórce, która na koniec rozgrywek stanie do walki o medale.

- Teraz skupiamy się na tym, żeby załatwić na ten dzień naszym zawodnikom zwolnienia z pracy czy też jednodniowe urlopy - mówi trener łodzian Mirosław Żórawski. - Na szczęście wielu graczy pracuje w zakładach, których szefowie są fanami sportu i rugby. Wierzę, że zrozumieją naszą sytuację i pójdą swoim pracownikom na rękę.

Po raz pierwszy w historii zagracie ligowy mecz na sztucznej murawie przy sztucznym świetle.

- Toczyliśmy mecze sparingowe na sztucznej murawie na ChKS i w Jarocinie. Ona nie jest nam zatem obca. Mecz przy sztucznych światłach rozegrano kiedyś na warszawskiej Skrze. Skończyło się to wtedy plagą kontuzji. Dmuchajmy na zimne, żeby teraz sytuacja się nie powtórzyła.

Czy zdarzyło się kiedyś w rozgrywkach, żeby ligowa kolejka odbyła się w poniedziałek?

- Nigdy, przynajmniej ja sobie tego nie przypominam. To wyjątkowa sytuacja, dlatego teraz siedzę i opracowuję jedyny w swoim rodzaju mikrocykl przygotowań do tego pojedynku.

Czy wystąpicie w meczu w Warszawie w najsilniejszym składzie?

- Niestety zabraknie jednego z naszych najlepszych graczy, reprezentanta Polski Kacpra Ławskiego, którego uraz wyklucza z gry na kilka tygodni.

Kto go zastąpi?

- Najprawdopodobniej Dominik Skwarciak. Już raz wypróbowaliśmy ten wariant gry i on się
sprawdził.

Jakie jeszcze zmiany mogą zajść w drużynie?

- Wrócą do składu Grzegorz Dułka i Dominik Fortuna. Wystawimy silny zespół, który stać na zwycięstwo z bonusowym punktem, przyznawanym po wykonaniu czterech przyłożeń piłki w polu punktowym przeciwnika.

W pozostałych meczach 10. kolejki: Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew, Posnania Poznań - Arka Gdynia.
 

autor: (PAS)

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...