RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Sześciu powołanych, pojedzie... dwóch

17.04.2010

Reprezentację Polski w rugby czeka 24 kwietnia w Brukseli bardzo ważny mecz z Belgią. Porażka sprawi, że stanu przed widmem spadku z Dywizji 2A.


Trener Tomasz Putra powołał wszystkich najlepszych. Niestety z sześciu łodzian, których szkoleniowiec widział w kadrze, na zgrupowanie pojedzie tylko dwóch.

W przygotowaniach będą uczestniczyć: najskuteczniejszy zawodnik ligi Tomasz Stępień i robiący błyskawiczne postępy Michał Mirosz. Kontuzje wyeliminowały Piotra Karpińskiego i jednego z liderów reprezentacji- Kacpra Ławskiego. Obowiązki zawodowe zatrzymują w Łodzi Michała Królikowskiego i Łukasza Żórawskiego.

Kadra byłaby w kompletnej rozsypce. Szczęście zatem, że w Brukseli dołączy do niej dziewięciu zawodników grających we Francji, w tym dwóch graczy Blachy Pruszyński Budowlani: Kamil Bobryk i Krzysztof Hotowski.

Gdy reprezentacja walczyć będzie z Belgią, łodzianie rozegrają w Poznaniu rewanżowy półfinałowy mecz Pucharu Polski z Posnanią. Sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. Pierwsze spotkanie łodzianie wygrali 63:0, ale i tak pojadą do stolicy Wielkopolski w najsilniejszym składzie, na jaki ich będzie stać.

Zanim do tego dojdzie, w poniedziałek czeka drużynę Blachy Pruszyński Budowalni wyjazdowy ligowy mecz w Warszawie z AZS AWF Bemowo. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Łódzka drużyna wyruszy do stolicy po obiedzie około godz. 14.

- Moi zawodnicy stają na głowie żeby dostać na poniedziałek zwolnienie z pracy, w najgorszym razie biorą dzień bezpłatnego urlopu- mówi trener Mirosław Żórawski. Wygląda na to, że odliczymy się w komplecie, poza zawodnikami leczącymi kontuzje.

Dziś przed wieczornym treningiem spotka się z drużyną kapelan sportu łódzkiego ks. Paweł Miziołek. Zespół dostanie wolne w sobotę, będzie natomiast pracował w niedzielę.

W przyszły weekend w Zgierzu odbędzie się turniej w rugby siedmioosobowym. Mają w nim wystapić dwie reprezentacje Polski (powołanie otrzymał łodzianin Tomasz Kozakiewicz). Kulminacyjnym punktem imprezy będzie mecz Polaków z Litwinami.

autor: (PAS) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...