RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Bemowo AZS AWF - Budowlani 0:21

20.04.2010

Rugbiści mistrza Polski i zdobywcy krajowego pucharu, Blachy Pruszyński Budowlani, pokonali w Warszawie Bemowo AZS AWF 21:0.

Łodzianie zainkasowali więc cztery punkty (bez bonusowego). Nagrodą za tę wygraną jest upragniona pozycja lidera ekstraklasy dla naszego zespołu. 

Nie jest tajemnicą, że to goście byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Kibice z pewnością liczyli na kolejne wysokie zwycięstwo podopiecznych trenera Mirosława Żórawskiego.

Aż tak różowo jednak nie było, drużyna ze stolicy zagrała bowiem z wielką determinacją, na pograniczu faulu, czym zaskoczyła Budowlanych.

- W żadnym razie nie nazwałbym tego zlekceważeniem AZS, to nie wchodzi w grę - powiedział szkoleniowiec łodzian. - Po prostu chłopacy dawno nie mieli okazji napotkać aż tak silnego oporu ze strony rywali, więc potrzebowali czasu, żeby wejść w odpowiedni rytm. To było naprawdę męskie rugby, z potem i łzami. Na dodatek arbiter ze stolicy prowadził mecz stronniczo, w kilku sytuacjach wydając niezbyt zrozumiałe decyzje. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach ten problem będziemy mieć już z głowy.

Goście musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Kacpra Ławskiego i Sebastiana Łuczaka, do dyspozycji szkoleniowca byli już natomiast Grzegorz Dułka i Dominik Fortuna. Mecz był rozgrywany o nietypowej jak na polskie realia porze, bo późnym wieczorem przy sztucznym oświetleniu.

Pierwszy gwizdek arbitra poprzedzono minutą ciszy, by oddać hołd ofiarom tragedii pod Smoleńskiem.

Bemowo AZS AWF Warszawa - Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 0:21 (0:8)

0:3 - Stępień (12, karny), 0:8 - Kaniowski (40, przyłożenie), 0:11 - Stępień (52, karny), 0:14 - Stępień

(65, karny), 0:19 - Dułka (79, przyłożenie), 0:21 – Stępień (80, podwyższenie).

Budowlani: Królikowski, Szyburski (60, Szulc), Sachrajda (41, Grabski), Karpiński (60, Zych), Dominik Fortuna, Skwarciak (41, Marek Mirosz), Michał Mirosz (75, Rydzyński), Gabunia, Pabjańczyk, Żórawski (60, Grodecki), Kaniowski 5 punktów, Gomulak (72, Kozakiewicz), Dułka 5, Kiełbik, Stępień 11.

autor: (BART)
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...