RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Lider wraca do Łodzi. Prosto z Warszawy

20.04.2010

Rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych pierwszy raz w rundzie rewanżowej nie zdobyli bonusowego punktu. Powodów do niezadowolenia jednak nie mają - dzięki wygranej z AZS-em Warszawa odzyskali prowadzenie w tabeli.

Wczoraj mistrzowie Polski pierwszy raz w historii zagrali przy świetle jupiterów i na boisku ze sztuczną powierzchnią. Mimo nietypowych warunków to właśnie łodzianie byli zdecydowanym faworytem spotkania. Ale...

- AZS wciąż liczy na miejsce w pierwszej czwórce, więc wiedzieliśmy, że zagra z olbrzymim zaangażowaniem. I tak też było - opowiada Mirosław Żórawski, trener Budowlanych. Rywale sprawili łodzianom bardzo dużo problemów w młynach, które do tej pory były ich olbrzymim atutem. Przede wszystkim grali jednak bardzo twardo, często przekraczając przepisy. - Sędzia był warszawiakiem i sędziował mecz klubu z Warszawy. Reszty można się domyślić - uważa Żórawski.

I dodaje: - Po kilku meczach ze słabszymi rywalami wreszcie przeszliśmy prawdziwy sprawdzian możliwości. Możemy być zadowoleni, że udało nam się go zdać naprawdę dobrze.

Wygrana w Warszawie sprawiła, że Budowlani powrócili na pierwsze miejsce w tabeli. Spotkanie prowadzącej do tej pory Lechii Gdańsk z Juvenią Kraków zostało bowiem przełożone.

AZS - Budowlani 0:21 (0:8)

Punkty dla Budowlanych: Stępień 11, Dułka, Kaniowski po 5.

Budowlani: Królikowski, Szyburski, Sachrajda, Karpiński, D. Fortuna, Skwarciak, Michał Mirosz, Gabunia, Pabjańczyk, Żórawski, Dułka, Gomulak, Kaniowski, Kiełbik, Stępień. Zagrali również: Grabski, Zych, Marek Mirosz, Grodecki, Kozakiewicz, Rydzyński, Andrzejczak.

autor: bujal
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...