RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Zagrał najlepszy mecz w obronie

23.04.2010

Rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani po męskiej walce pokonali w kolejnym ligowym meczu akademików z Warszawy 21:0. Najwyższą notę 8 otrzymał gracz trzeciej linii młyna Michał Mirosz.


Michał robi systematyczne postępy- chwali rugbistę trener Mirosław Żórawski.

- Staje się powoli ważnym zawodnikiem zespołu. Teraz rozegrał bodaj najlepszy mecz w obronie, skutecznie walczy w autach. Znalazł się w reprezentacji Polski, która będzie walczyła z Belgią w Pucharze Europy Narodów.

Szkoleniowiec krytycznie patrzy na postawę swojego zespołu w pojedynku w stolicy.

- Przegrywaliśmy młyny dyktowane, wiele niedokładności było przy wrzutach piłki z autu. Dlatego przeprowadziliśmy zbyt mało ataków, żeby zdobyć bonusowy punkt za wykonanie czterech przyłożeń w polu przeciwnika. Nie da się jednak ukryć, że że broniliśmy się skutecznie, choć akademicy atakowali z pasją i udało nam się nie stracić żadnego punktu.

Noty: Królikowski 7, Szyburski (Szulc 5), Sachrajda 5 (Grabski 5), Karpiński 5 (Zych 5), Dominik Fortuna 6, Skwarciak 5 (Marek Mirosz 5), Michał Mirosz 8 (Rydzyński), Gabunia 7, Pabjańczyk 7, Żórawski 6 (Grodecki 5), Kaniowski 7, Gomulak 7 (Kozakiewicz), Dułka 6, Kiełbik 7, Stępień 7.

W sobotę o godz. 14 czeka łodzian rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski z Posnanią w stolicy Wielkopolski. Pojedynek będzie tylko formalnością. Budowlani wygrali pierwszy mecz 93:0, czym praktycznie zapewnili sobie awans do finału.

autor: (PAS) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...