RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Budowlani grają z litewskimi drużynami

29.04.2010

Rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani przełożyli ligowy mecz, żeby zmierzyć się z zagranicznymi rywalami.


- Szukamy nowych wyzwań - mówi trener Mirosław Żórawski. - Dlatego postanowiliśmy wystartować 1 i 2 maja w międzynarodowym turnieju w Olsztynie, gdzie obok nas i miejscowych Budowlanych wystąpią dwie litewskie drużyny z Kłajpedy i Kowna. Uznaliśmy, że to znacznie lepszy pomysł niż kolejny mecz tydzień po tygodniu z Posnanią. Z drużyną z Wielkopolski zmierzymy się 15 maja.

Kto będzie bronił łódzkich barw w Olsztynie?

- Mamy tak szeroką kadrę, że chętnych do gry jest aż za dużo. Impreza będzie doskonałą okazją to sprawdzenia możliwości zawodników aspirujących do występu w podstawowej piętnastce. Mogę natomiast powiedzieć kogo na pewno zabraknie. Nie wystąpi nasz podstawowy gracza Kacpra Ławskiego, który po kontuzji wznowił już treningi, ale jest za wcześnie, żeby walczył na boisku. Zabraknie też leczących urazy po ostatnim spotkaniu Sławomira Kiełbika i Dariusza Kaniowskiego.

Łodzianie wrócą do ligowych rozgrywek w przyszły weekend. Wtedy zmierzą się na wyjeździe z Juvenią. Krakowian w ciągu dwóch tygodni czekają nie lada sportowe wyzwania. W sobotę wystąpią w Gdyni przeciwko wicemistrzom kraju - Arce, tydzień później zmierzą się z mistrzami - Budowlanymi.

Nie był zachwycony swoim debiutem w reprezentacji Polski młynarz łodzian - Michał Mirosz. Nasz zespół przegrał bowiem z Belgią 8:29 i spadł na ostatnie miejsce dywizji 2A Pucharu Europy Narodów. Nie wiadomo, czy dojdzie do odwołanego w związku z żałobą narodową pojedynku z Mołdawią, który miał zdecydować kto zakończy rozgrywki jako czerwona latarnia. Koszty jego organizacji miała pokryć międzynarodowa federacja. Rzecz w tym, że będzie to pojedynek o... pietruszkę. Rozgrywki czeka bowiem reorganizacja i nikt z naszej grupy nie spada. Skończy się zatem pewnie wszystko przyznaniem obu zespołom po jednym punkcie.

W piątek w Warszawie odbędzie się posiedzenie zarządu Polskiego Związku Rugby. Budowlani przesłali do związku pismo z krytycznymi uwagami na temat ligowego kalendarza oraz postępów czynionych przez reprezentację. Wszystko wskazuje na to, że czas kadrowej i organizacyjnej rewolucji w PZR jest już bliski! 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...