RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Budowlani walczą w Krakowie

06.05.2010

Na ligowe boiska wracają rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani. W sobotę zmierzą się w Krakowie z Juvenią.

- Nasz cel jest prosty - mówi Mirosław Żórawski. - Chcemy ten mecz wygrać z bonusem i zdobyć pięć punktów.

Żeby tak się stało łodzianie muszą wykonać cztery przyłożenia w polu punktowym przeciwnika. Mają tak duży potencjał, że są w stanie ten cel osiągnąć. Jesienią na własnym boisku pokonali rywali 66:3, zaliczając 11 przyłożeń!

- Nie zagrają w tym spotkaniu Kacper Ławski i Tomasz Kozakiewicz - mówi trener Mirosław Żórawski. - Pod znakiem zapytania stoi występ Grzegorza Dułki, Dariusza Kaniowskiego, Sławomira Kiełbika, Piotra Karpińskiego i Michała Królikowskiego.

Zabraknie nieomal pół drużyny!

- Mamy szeroką równorzędną ligową kadrę. Jestem spokojny o postawę ich zastępców. W dobrej formie są bracia Miroszowie - Marek i Michał. Rywalom bardzo trudno będzie zatrzymać rozpędzonego Meraba Gabunię. Siły naszego ataku obawiają się wszystkie ligowe zespoły. W odniesieniu planowego zwycięstwa nie powinno nam przeszkodzić specyficzne, wąskie boisko na krakowskich Błoniach.

Łodzianie mają szansę zostać liderem rozgrywek. W niedzielę o godz. 14.30 dojdzie do derbów Trójmiasta. Lider - Lechia podejmie gdyńską Arkę. Jeżeli nie wygra tego spotkania, Budowlani wrócą na pierwsze miejsce w tabeli. Na ten mecz wybierał się trener Mirosław Żórawski, ale... Ma on być bezpośrednio transmitowany przez stację Polsat i dlatego szkoleniowiec obejrzy pojedynek przed telewizorem w domowych pieleszach. W tej sytuacji naocznym świadkiem boiskowych wydarzeń zostanie inny łodzianin - Mirosław Szczepański, który będzie sędzią liniowym tego pojedynku.

autor: (PAS) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...