RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Budowlani pokonali Juvenię już są na pierwszym miejscu

10.05.2010

Rugbiści mistrzów Polski dzięki wygranej z Juvenią Kraków powrócili na pierwszą pozycję w tabeli. I bardzo możliwe, że nie oddadzą jej do końca sezonu zasadniczego.


Sobotni pojedynek w Krakowie mógł zakończyć się tylko w jeden sposób - wysokim zwycięstwem Blach Pruszyński Budowlanych. Jedyną niewiadomą pozostawały tylko jej rozmiary. Ostatecznie łodzianie zakończyli mecz z ośmioma przyłożeniami na koncie, dzięki czemu jako pierwsi w sezonie przekroczyli 400 zdobytych punktów. - Mimo pewnej wygranej nasza gra nie była idealna. Popełniliśmy wiele prostych błędów, chociażby w ustawieniu na boisku, przez co traciliśmy płynność gry. Na szczęście w drugiej połowie było już o wiele lepiej, o czym świadczy zdobycie 34 punktów - ocenia Tomasz Grodecki.

Atakujący Budowlanych w obecnej rundzie dostaje coraz więcej szans od trenera Mirosława Żórawskiego. W Krakowie w drugiej połowie wyręczał nawet etatowego kopacza Tomasza Stępnia. Grodecki wykorzystał dwa z trzech podwyższeń, podczas gdy Stępień tylko jedno z pięciu. - Tomek na jednym z treningów rozciął sobie kolano i ból przeszkadzał mu w skutecznych kopach. Skoro później poprosił mnie, bym go w nich wyręczył, to ból musiał być naprawdę silny - usprawiedliwia słabszą postawę kolegi Grodecki.

Dzień po meczu w Krakowie łodzianie mieli odnowę biologiczną w siłowni I'm Fit, po której obejrzeli hitowy pojedynek ekstraligi pomiędzy Lechią Gdańsk i Arką Gdynia. Faworyzowana Lechia przegrała 10:20, dzięki czemu Budowlani odzyskali pierwsze miejsce w tabeli. - Lepszego wyniku w Gdańsku być nie mogło - uważa Żórawski. - Dzięki temu mamy cztery punkty przewagi nad gdańszczanami, a w perspektywie mecz z nimi u siebie. Jeśli wygramy, pierwszej pozycji w sezonie zasadniczym już nam nikt nie zabierze. Patrząc na to, jak zaprezentowała się wczoraj Lechia, jest to bardzo możliwe.

Juvenia - Budowlani 3:46 (0:12)

Punkty dla Budowlanych: Kiełbik, Pabjańczyk, Królikowski, Szyburski, Andrzejczak, Gabunia, Michał Mirosz, Rydzyński po 5, Grodecki 4, Stępień 2.

Budowlani: Sachrajda (50. Królikowski), Szyburski (46. Szulc), Grabski, Zych (41. Andrzejczak), Fortuna, Skwarciak (41. Marek Mirosz), Michał Mirosz, Gabunia, Pabjańczyk, Grodecki, Kaniowski (55. Rydzyński), Gomulak (68. Sobczak), Żórawski, Kiełbik (55. Kraska), Stępień.

Wyniki i tabela: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 10:20, Posnania - Ogniwo 14:12, AZS Warszawa - Orkan Sochaczew 18:17.

autor: bujal 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...