RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Łódzcy rugbiści sa liderami

11.05.2010

Drużyna Blachy Pruszyński wykonała w 100 procentach zakładany plan. Rugbiści odnieśli wysokie zwycięswto, osiem razy położyli piłkę w polu punktowym przeciwnika, zdobyli pięć punktów i wrócili na pozycje lidera!

Łodzianie na mecz do Krakowa wyruszyli o 6 rano. Prosto z autokaru wyszli na boisko. Parne, burzowe powietrze dało im się w pierwszych minutach we znaki. W 12 minucie zwarli szyki i przeprowadzili pierwszy składny atak. Po akcji Tomasza Stępnia piłkę w polu punktowym Juvenii położył Michał Mirosz. Później jednak rywale stawiali zacięty opór i przed przerwą gościom tylko jeszcze raz udało się przedrzeć na pole punktowe krakowian. Po akcji młyna przyłożenie zaliczył Przemysław Szyburski. Po zmianie stron łodzianie osiągnęli zdecydowaną przewagę. Obrona Juvenii nie znajdowała sposobu na kombinacyjne akcje Budowlanych. W efekcie w tej części gry mistrzowie Polski zaliczyli sześć przyłożeń.

Arbiter pozwalał grać, ale też przymykał oko na ostre, czasami niezgodne z przepisami ataki Juvenii. W rezultacie kontuzjami okupili mecz Szyburski, Maciej Pabjańczyk i Sławomir Kiełbik.

- Najbardziej martwi mnie uraz stawu kolanowego drugiego trenera Przemka Szyburskiego - mówi szkoleniowiec łodzian Mirosław Żórawski. Po Kakovinie i Bobryku to trzeci gracz pierwszej linii młyna, który jest kontuzjowany.

W sobote Blachy Pruszyński Budowlani na własnym boisku o godz. 15  zmierzą się z Posnanią.

*****

W derbach Trójmiasta dotychczasowy lider - Lechia Gdansk przegrała z Arką Gdynia 10:20 (7:9) i w ten sposób na pierwsze miejsce powrócili łodzianie.

Lechia mnie rozczarowała- mówi Mirosław Żórawski. Nie pokazała żadnego ciekawego zagrania. W meczu więcej było walki niż składnych, widowiskowych akcji. Arka się odbudowała i jest coraz groźniejsza. Polski Związek Rugby powinien się zająć niepotrzebna bokserską awanturą, do której doszło podczas spotkania. Obraz telewizyjny nie kłamie i będzie dowodem na to, że kilku zawodnikom należą się kary dyscyplinarne.

autor: (PAS)