RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Nadejdzie pomoc z Francji

12.05.2010

Przemysław Szyburski, czołowy filar młyna drużyny Blachy Pruszyński Budowlani i zarazem asystent trenera Mirosława Żórawskiego, już od pewnego czasu narzekał na uraz kolana.

- Miałem wprawdzie wczoraj zrobiony, jeżeli chodzi o moje obolałe kolano, rezonans magnetyczny, ale diagnozę lekarską poznam dopiero jutro- wyjaśnia rugbista. Być może będę zmuszony poddać się operacji. Nie życzyłbym jednak sobie, aby mój rozbrat z rugby trwał zbyt długo. Chciałbym jak najszybciej włączyć się do walki ligowej, aby pomóc kolegom z drużyny w ponownym zdobyciu tytułu mistrza Polski.

Pańska absencja może spowodować, że drużyna pozostanie bez filarów młyna?

- Sytuacja nie jest aż tak dramatyczna. Trener ma już do dyspozycji Krzysztofa Szulca, jest w odwodzie Michał Królikowski. A na decydujące boje o najwyższe trofea mamy zapewnioną w tej formacji pomoc francuskiego rugbisty o polskim rodowodzie.

Czy pańskim zdaniem drużyna Blachy Pruszyński Budowlani jest w stanie w tym sezonie powtórzyć sukces z ubiegłego roku i zdobyć tytuł mistrza kraju jak i wygrać Puchar Polski?

- W tej chwili szanse naszej drużyny na ponowne zdobycie tych trofeów oceniam wysoko, bo aż na 80 procent. Jesteśmy aktualnie liderami rozgrywek ekstraligi i tę pozycję powinniśmy utrzymać do końca sezonu zasadniczego. A wówczas przystąpimy do gier play- off z uprzywilejowanej pozycji, pierwszego miejsca. Jesteśmy też na dobrej drodze, aby wygrać znów rywalizację o Puchar Polski.


autor: (M. ST.) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...