RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Po zwycięstwie Budowlanych z Juvenią 46:3

13.05.2010

Rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani pewnie pokonali w Krakowie Juvenię 46:3 i zostali nowym liderem rozgrywek. Zdaniem trenera Mirosława Żórawskiego na uznanie zasłużył sobie cały zespół.


- Nie było wybijających się zawodników - uważa szkoleniowiec. - Wszyscy walczyli, starali się. Do nikogo nie mogę mieć większych pretensji. Cieszy mnie, że z 14 wykonywanych przez rywali wrzutów z autu wygraliśmy aż 12.

Noty zawodników drużyny Blachy Pruszyński Budowlani: Sachrajda 6 (50, Królikowski 6), Szyburski (46, Szulc 4), Grabski 6, Zych 4 (41, Andrzejczak 5), Fortuna 6, Skwarciak 6 (41, Marek Mirosz 5), Michał Mirosz 7, Gabunia 7, Pabjańczyk 7, Grodecki 6, Kaniowski 6 (55, Rydzyński 6), Gomulak 7 (68, Sobczak 4), Żórawski 7, Kiełbik 6 (55, Kraska 4), Stępień 5.

W sobotę o godz. 15 łodzianie na boisku przy ul. Górniczej zmierzą się w zaległym spotkaniu z Posnanią, która w ostatniej kolejce po dramatycznej walce pokonała Ogniwo Sopot 14:12. Budowlani chcą ten mecz wygrać z bonusem (wykonując cztery przyłożenia piłki w polu punktowym rywali), a przede wszystkim zaprezentować widowiskowe rugby, które będzie się podobało kibicom.

- W tym meczu na pewno wystąpi jeden z najszybszych zawodników ligi Tomek Kozakiewicz. Ostatnio, choć wszedł z ławki rezerwowych, sam wykonał cztery przyłożenia. Teraz powinien wystąpić od pierwszej minuty - mówi Mirosław Żórawski.

autor: (PAS) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...