RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

W sobotę Budowlani podejmują Posnanię

14.05.2010

W rugby nawet mecz prowadzony w kierunku jednych słupów może być ciekawy. O ile takie założenie stawiają sobie zdecydowani faworyci.

- Zależy nam, aby w meczu z Posnanią stworzyć widowisko, zagrać dla kibiców - mówi trener mistrzów Polski, drużyny Blachy Pruszyński Budowlani Łódź Mirosław Żórawski. - Martwi mnie tylko pogoda, bo ona może po-krzyżować nasze plany. 

Łodzianie w sobotę o 15 w zaległym meczu ekstraligi zmierzą się na swoim boisku przy ul. Górniczej z ostatnią w tabeli Posnanią. Bonus jest wręcz gwarantowany, choć Posnania w ostatnim meczu ligowym odniosła pierwsze zwycięstwo - nad Ogniwem Sopot. Ale wyniki tegorocznych spotkań łodzian z Posnanią są naprawdę rekordowe. W pierwszym ligowym meczu w Poznaniu łodzianie wygrali 58:0, a później w Pucharze Polski zwyciężyli 93:0 i 53:0. W sobotę też musi być minimum kilkanaście przyłożeń i pięćdziesiątka.

Trener Mirosław Żórawski wystawi silny skład, ale pamiętając o tym, że 29 maja gramy z Lechią, niektórych zawodników będzie oszczędzał. Nie zagrają na pewno Michał Królikowski i Przemysław Szyburski. Na pozycji młynarza za Przemysława Szyburskiego zagra debiutant, junior Szczepan Stępień. Zbieżność nazwisk z Tomaszem Stępniem przypadkowa. Nie są rodziną.

Do składu łódzkiej drużyny wraca natomiast reprezentant Polski Kacper Ławski, który doznał kontuzji miesiąc temu w... meczu z Posnanią. Jest już zdrów i ma doskonałe przetarcie przed meczem z Lechią.

Kacper Ławski może skoncentrować się na lidze, bo w kadrze już w tym sezonie nie zagra. Decyzją FIRA-AER za zgodą obu federacji mecz Polski z Mołdawią został odwołany. Obie drużyny pozostaną w dywizji 2A i tym samym zagrają ze sobą w kolejnej edycji rozgrywek o Puchar Europy Narodów w sezonach, gdzie o awans do dywizji 1 walczyć będzie sześć zespołów: Niemcy, Belgia, Czechy, Polska, Mołdawia i Holandia.

Ogłoszony został konkurs na stanowisko trenera kadry. Idealnym kandydatem jest Mirosław Żórawski, ale szkoleniowiec łodzian lubi oglądać konkursy w telewizji, np. Miliarderów. Rugby - jego zdaniem - musi być dla zawodników i trenerów, a nie dla działaczy. Zbyt wiele spraw jest postawionych na głowie - twierdzi Żórawski.

W ten weekend na stadionie Ogniwa w Sopocie odbędzie się kolejny międzynarodowy turniej mistrzostw Europy siódemek. Przed turniejem odbywa się zgrupowanie kadry Polski, na które jako jedyny łódzki zawodnik powołanie dostał Krzysztof Justyński z Brygady Bałuty Rugby Club Łódź.

autor: Dariusz Kuczmera 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...