RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Budowlani wciąż gromią. I odskakują rywalom

17.05.2010

Rugbiści mistrzów Polski odnieśli kolejne łatwe zwycięstwo. Rozgromienie Posnanii 73:0 było ostatnim łatwym spotkaniem w rundzie wiosennej. Teraz łodzianie odliczają dni do spotkania na szczycie z Lechią Gdańsk.

W niedzielę podopieczni Mirosława Żórawskiego zmierzyli się z poznaniakami już po raz trzeci tej wiosny. I jak wcześniej w Pucharze Polski spotkanie zakończyło się pogromem gości. Budowlani cztery przyłożenia zapewniające bonusowy punkt zdobyli już po 20 minutach. Ich autorem był wracający do formy po kontuzji Tomasz Kozakiewicz. Oprócz niego z Posnanią punktowało jeszcze dziewięciu innych zawodników. Mimo że łodzianie wystąpili w mocno osłabionym składzie, a w drugiej połowie na boisku pojawili się wszyscy rezerwowi, ich przewaga była ogromna. Łącznie zanotowali aż 11 przyłożeń.

Gdyby Budowlani zagrali w najsilniejszym składzie i w 100 proc. skoncentrowani, bez większych problemów zdobyliby 100 punktów. Ostatecznie skończyło się na 73, dzięki czemu mistrzowie Polski umocnili się na prowadzeniu w tabeli. - Przed meczem powiedziałem chłopakom, że nie interesuje mnie, jak słabi są rywale, tylko jak my jesteśmy mocni. Mimo wysokiej wygranej w naszej grze było zbyt wiele prostych błędów, których wytłumaczyć się nie da - podsumowuje Żórawski. - Grając z tak słabymi rywalami, ciężko ocenić, w jakiej tak naprawdę jesteśmy formie. Na pewno w wysokiej, ale jak bardzo? O tym przekonamy się dopiero za dwa tygodnie, gdy zagramy z Lechią o pierwsze miejsce w tabeli.

Budowlani - Posnania 73:0 (40:0)

Punkty dla Budowlanych: T. Stępień 18, Kozakiewicz, Szulc, Marek Mirosz po 10, Gomulak, Kaniowski, Pabjańczyk, Michał Miłosz, D. Fortuna po 5.

Budowlani: Sachrajda, S. Stępień, Grabski, Zych, D. Fortuna, Marek Mirosz, Michał Mirosz, Ławski, Pabjańczyk, T. Stępień, Kaniowski, Gomulak, Żórawski, Kozakiewicz, Kiełbik. Zagrali również: Szulc, Krakowiak, Andrzejczak, Skwarciak, Grodecki, Sobczak, M. Fortuna.

autor: bujal 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...