RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Budowlani nieco odetchną

18.05.2010

Kibice mistrzów Polski oraz zdobywców krajowego pucharu, rugbistów Blachy Pruszyński Budowlani, mają bez wątpienia powody do sporej satysfakcji.

Efektowna wygrana z Posnanią Poznań 73:0, mimo absencji kilku czołowych zawodników, robi wrażenie. To łodzianie są liderem tabeli i oby tak zostało. 

Zwycięstwo z bonusem podopiecznych trenera Mirosława Żórawskiego oznacza, że nasza drużyna w najgorszym razie zajmie po sezonie zasadniczym drugie miejsce. A ta lokata daje prawo rozgrywania meczu półfinałowego na własnym boisku.

Oczywiście nikt nie zakłada podobnego scenariusza. Zarówno sam szkoleniowiec, jak i zawodnicy wierzą w utrzymanie pierwszej lokaty oraz wielki finał na stadionie przy ul. Górniczej.

Kolejny mecz o ligowe punkty łodzianie rozegrają dopiero 29 maja w Łodzi (z wiceliderem Lechią Gdańsk).

- Nic na to nie możemy poradzić, więc zachowujemy spokój - mówi trener Żórawski. - Ma to o tyle dobrą stronę, że zyskujemy obecnie około dwóch tygodni na wylizanie ran. Mam tu na myśli przede wszystkim kontuzje oraz fakt, że kilku chłopaków narzeka na przeziębienie. Pamiętamy o tym, że gdańszczanie mają jeszcze zaległe spotkanie z Juvenią w Krakowie. Pogoda pogodą, ale niewykluczone, iż ktoś obejrzy ich w akcji. Trenujemy normalnie. W najbliższą sobotę, zamiast ligowej walki, będziemy mieli wspólny trening z zaprzyjaźnioną z nami drużyną Włókniarza Zgierz. To powinny być wartościowe zajęcia.

Wszystko wskazuje na to, iż z Lechią będzie mógł już wystąpić gruziński młynarz Merab Gabunia. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jakie ma to znaczenie dla zespołu.

- Czekam na sankcje ze strony związku w kwestii bójek, które miały miejsce podczas meczu Lechii z Arką. Wierzę, że nikt nie schowa głowy w piasek - kończy Żórawski.


autor: (bart) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...