RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Po meczu Budowlanych z Posnanią

20.05.2010

Rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo. Pokonali Posnanię aż 73:0. Nic dziwnego, że za ofensywną widowiskową grę zostali nagrodzeni wysokimi notami.

Trener Mirosław Żórawski chwalił postawę III linii młyna, w tym Kacpra Ławskiego, który wrócił do zespołu po wyleczeniu kontuzji. Na uznanie zasłużył sobie szybki jak strzała, nie do zatrzymania dla rywali Tomasz Kozakiewicz. Najwięcej ciepłych słów szkoleniowiec poświęcił środkowemu ataku Piotrowi Gomulakowi. 

- To jest żelazny gość, nie do zdarcia - twierdzi Mirosław Żórawski. - Gra równo, na wysokim poziomie. Można na niego liczyć.

Oceny drużyny Blachy Pruszyński Budowlani za mecz z Posnanią: Sachrajda 6, S. Stępień 6, Grabski 6, Zych 5, D. Fortuna 6, Marek Mirosz 7, Michał Mirosz 7, Ławski 7, Pabjańczyk 6, T. Stępień 6, Kaniowski 6, Gomulak 7, Żórawski 6, Kozakiewicz 7, Kiełbik. Zagrali również: Szulc 6, Krakowiak 5, Andrzejczak 5, Skwarciak 6, Grodecki 5, Sobczak 5, M. Fortuna 4.

22 maja odbędzie się zaległe spotkanie Juvenii z Lechią (godz. 12). Natomiast w następnej kolejce (29 maja, godz. 15) w Łodzi Budowlani rozpoczną prestiżowe starcie z gdańszczanami.

Trener martwi się trochę, że zespół jeszcze nie miał okazji wiosną sprawdzić się w grze obronnej. Praktycznie we wszystkich spotkaniach (poza pierwszą połową meczu z AZS AWF) całą uwagę skupiał na ataku.

Teraz jednak czeka go prawdziwe wyzwanie. Gdańszczanie są godnym rywalem i tanio skóry nie sprzedadzą. Będą walczyć i atakować. Jeżeli łodzianie rozstrzygną spotkanie na swoją korzyść, to bez względu na wyniki ostatniej kolejki, zakończą sezon zasadniczy na pierwszym miejscu. A to oznacza, że o medale będą grać na własnym boisku.

autor: (pas)  

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...