RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Bawimy się z rugby 2010

24.05.2010

Już po raz piąty na stadionie Budowlanych Łódź odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka „Bawimy się z rugby”. 28 maja od godziny 9.00 boisko przy Górniczej 5 wypełni się dziatwą z okolicznych szkół podstawowych.

Do godziny 11.00 powinien zakończyć się turniej w rugby dla uczniów klas IV, V, i VI. Po wieloletniej współpracy ze Szkołami Podstawowymi nr 30, 58, 81, 153 większość dzieci zna już podstawowe zasady gry i nawet nie uczestnicząc w treningach zespoły szkolne prezentują całkiem dobry poziom. Faktem jest, iż większość zawodników drużyn dziecięcych naszego Klubu to uczniowie tych szkół. Zapowiada się zatem widowisko rugby w ładnym wydaniu. Tradycyjnie emocji i sportowej złości nie zabraknie. A grze przyglądać się będą i talenty wskazywać zawodnicy pierwszego zespołu Blach Pruszyński Budowlani Łódź.

Zgodnie z nazwą turnieju nie zabraknie też innych atrakcji na stadionie. Uczniowie najmłodszych klas zaprezentują swoje umiejętności artystyczne na estradzie oraz w konkursach rysunkowych, sprawnościowych i innych zabawach. Dzieci będą mogły nauczyć się grać w boule, spróbować jazdy na segwayach, spojrzeć okiem Kubicy z gokartów i zrelaksować się na dmuchanych zjeżdżalniach.

Impreza może się odbyć dzięki pomocy i zaangażowaniu Urzędu Miasta Łodzi, PZU SA i firmom na stale współpracującym z najmłodszymi rugbistami Budowlanych – Dywilan, Fermy Drobiu Serocki, Restauracje Da Grasso, Rainbow Tours, Piekarnia Wioletta i Feliks Ponitka, Primavera i Big Press. Swoją pomoc zaoferowali również wolontariusze ze Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie jak i Stowarzyszenia Rotaract. Tradycyjnie już swoją pomoc zadeklarowali również rodzice młodych zawodników. A będzie nad kim czuwać bo ilość uczestników zabawy to ponad 1600 dzieci.

Mimo maksymalnego wypełnienia obiektu przy Górniczej 5 chętnych do obejrzenia sportowych zmagań zapraszamy od 9.00 do 13.00.

Gwarancje dobrej pogody zapewnia po długotrwałych negocjacjach Duszpasterz łódzkich sportowców ksiądz Paweł Miziołek. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...