RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Wygrać z Lechią i zdobyć bonus

27.05.2010

W sobotę o godz. 15 na boisku przy ul. Górniczej dojdzie do spotkania na szczycie w ekstralidze rugby między liderem drużyną Blachy Pruszyński Budowlani, a drugim zespołem w tabeli, gdańską Lechią.


Kto wyjdzie z tej konfrontacji obronną ręką, temu łatwiej będzie w systemie play- off walczyć z pierwszego miejsca o tytuł mistrza Polski.

- Siły obu zespołów są, moim zdaniem, wyrównane- uważa Dariusz Kaniowski, czołowy zawodnik łódzkiej drużyny, zajmujący aktualnie pierwsze miejsce w klasyfikacji Expressu Ilustrowanego na najlepszego rugbistę Łodzi. O sukcesie jednego z nich może więc decydować dyspozycja dnia. Za nami przemawia atut własnego boiska. Liczymy też na to, że w sobotę trybuny stadionu przy ul. Górniczej wypełnią się do ostatniego miejsca, a więc będziemy mieli bardzo rzetelne wsparcie ze strony naszych wiernych kibiców. To może nam pomóc w odniesieniu zwycięstwa. I to sukcesu z bonusem.

Jest Pan wychowankiem Budowlanych, konkretnie trenera Mirosława Żórawskiego. Ma Pan za sobą występy w reprezentacji Polski kadetów i juniorów, ale nie dostąpił Pan do tej pory zaszczytu gry w drużynie narodowej seniorów. Czym to tłumaczyć?

- Od paru ładnych lat staram się jakoś pogodzić grę w rugby z pracą i nauką na wyższych uczelniach. Zdobyłem licencjat na Wydziale Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Informatyki, a teraz zaocznie kontynuuję naukę w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. W przyszłym roku planuję obronić pracę magisterską na tej uczelni. Jestem zatrudniony w jednej z firm w Konstantynowie jako programista. Pracę kończę o godz. 17.30 i prosto z niej, zazwyczaj bardzo zmęczony, udaję się na trening swoim samochodem. Nie mam więc czasu na bardziej intensywne podwyższenie swych kwalifikacji sportowych, szczególnie w zakresie techniki. Ale przyszłość przede mną. Mam 24 lata i właściwie dopiero staję się dojrzałym rugbistą. Myślę więc, że za rok- dwa spełni się moje marzenie i otrzymam powołanie do pierwszej reprezentacji Polski. Na razie chcę jak najlepiej grać dla drużyny Budowlanych.

autor: (M. ST.) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...