RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

W sobotę Budowlani podejmują Lechię Gdańsk

27.05.2010

Dziewięć punktów przewagi mają rugbiści mistrzów Polski Blachy Pruszyński Budowlani Łódź nad wiceliderem Lechią Gdańsk. Do starcia obu najlepszych drużyn ekstraligi dojdzie w sobotę o godz. 15 na stadionie przy ul. Górniczej w Łodzi.

Jeśli podopieczni trenera Mirosława Żórawskiego zwyciężą, już nikt nie odbierze im pozycji lidera. Nie będzie miało znaczenia następne spotkanie ekstraligi z Arką w Gdyni. Co więcej półfinał i finał może zostać rozegrany w Łodzi. Muszą tylko nasi zwyciężać.

Lechia przyjedzie do Łodzi mocno uzbrojona, bo zagrają zawodnicy francuskiego Brive: Antony Cros i Anthony Coletta. Lechia współpracuje z Brive od marca br. Wystąpi też mający również kontrakt z Lyonem Michał Krużycki.

- Mam nadzieję, że absencja Grzegorza Dułki i Przemysława Szyburskiego nie wpłynie na naszą postawę, jedynie ławka rezerwowych będzie krótsza - mówi trener łodzian Mirosław Żórawski. - Pozostałych najlepszych zawodników będę miał do dyspozycji. Nastawiamy się na bardzo ciężką walkę. To może być ostra wymiana ciosów. Wygrana otworzy nam drzwi do złota i psychicznie korzystnie wpłynie na nasz zespół.

Miłośników rugby na wysokim poziomie nie trzeba zachęcać do przyjścia na stadion przy ul. Górniczej. Będzie tam w sobotę dudnić ziemia! 

Autor: Dariusz Kuczmera

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...