RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Trener Żórawski ukląkł i się popłakał

31.05.2010

Mirosław Żórawski- trener drużyny Blachy Pruszyński Budowlani: - Dwóch Tomków- Grodecki i Stępień zapracowało mocno na to zwycięstwo.

Pierwszy- wieczny rezerwowy- miał wielki głód gry. I spisał się znakomicie. Nasze ustawienie było trochę bardziej defensywne, gdyż nie mogli zagrać Grzegorz Dułka i Łukasz Żórawski. Przed spotkaniem kapitan Maciej Pabjańczyk spytał mnie, czy rzucamy się na rywali, czy spokojnie i konsekwentnie ich punktujemy. Odpowiedziałem, że przede wszystkim liczy się zwycięstwo, dlatego postawiliśmy na systematyczne zdobywanie punktów, bez ryzykownych szarż i fantazyjnych ataków. Merab Gabunia rozbił przeciwnika. Paru rywali będzie jeszcze długo wspominać to drzewo, które rosło na boisku Budowlanych, a na które co chwila wpadali.

Gruzin doskonale pamiętał przeciwnikom to, co zrobili mu w Gdańsku. Dokonał sportowej zemsty za gryzienie, szczypanie i łapanie za włosy. Nie będę ukrywał, że presja spotkania sprawiła iż w drugiej połowie popełniliśmy trochę błędów. Nie lubię mówić o sportowym szczęściu, ale po spotkaniu klęknąłem i się popłakałem, bo chyba ktoś tam na górze nad nami czuwał. Do tej pory graliśmy minirugby, a teraz mieliśmy prawdziwy mecz, w którym była wspaniała walka od pierwszej do ostatniej minuty.

autor: (P) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Budowla...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...