RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Pracowite lato młodzieży

09.07.2010

W bardzo dobrych warunkach i przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie, przygotowują się w Człuchowie, do lipcowych Mistrzostw Polski, kadeci Posnanii.

Większość młodych Muszkieterów należy do Kadry Wojewódzkiej Juniorów i wraz z innymi jej zawodnikami, od ubiegłego piątku, dwa razy dziennie trenuje w bardzo dobrze znanym sobie z innych akcji miejscu. Każdy poranny trening odbywa się w porze spotkań grupowych, jakie na finałach OOM czekają Posnanię przeciwko Juvenii Kraków, Budowlanym Lublin i Ogniwu Sopot. Po południu, w porze największego upału, treningi są krótsze, często w cieniu i oparte na doskonaleniu techniki i taktyki.

Wolny czas wypełnia odnowa, czyli kąpiele w jeziorze, które jest 100 metrów od miejsca zamieszkania. Ponieważ Posnania limit kontuzji już wyczerpała wiosną, trenerzy zwracają szczególną uwagę na staranność wykonania ćwiczeń i bezpieczeństwo w grze na kontakcie. Na dziś nie ma najdrobniejszych urazów (tak trzymać!), a w drużynie jest bardzo dobra atmosfera i wzajemne zrozumienie, a to było kluczem do zwycięstwa w eliminacjach do MPK.

Po powrocie z obozu, kadeci spotkają się jeszcze dwukrotnie na treningu taktycznym, a w środę 14 lipca w południe, udadzą się do przygranicznego Gubina, który już po raz trzeci gościć będzie finał Olimpiady.

Autor T.K. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Posnani...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...