RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Ostrava zdobyta :D

27.02.2011

W sobotę 26 lutego br. Diablice rozpoczęły sezon turniejem Winter Cup 2011 w Ostrawie. Miejscowa drużyna wystawiła 2 ekipy które rywalizowały z naszym zespołem o zwycięstwo w turnieju.
W pierwszym meczu nasze Diablątka spotkały się z drużyną Ostrava Springboks od początku narzucając przeciwniczkom swój styl gry i szybko obejmując prowadzenie, systematycznie je w dalszej części gry powiększając. Ostatecznie zawodniczki z Rudy zwyciężyły 6:1.
W drugim meczu zagraliśmy przeciwko Pink Lady Ostrava i był to najbardziej zacięty mecz turnieju . Po szybko objętym prowadzeniu 3:0, Diablice spoczęły na laurach, co skrzętnie wykorzystały przeciwniczki doprowadzając do stanu 3:2 . Jednakże mobilizacja w końcówce pozwoliła jeszcze raz przyłożyć i zakończyć mecz wymęczonym, ale zasłużonym zwycięstwem 4:2. Następne mecze (rewanżowe) z obiema drużynami to już popis gry Diablic i kolejne zwycięstwa w stosunku 5:0 i 4:0 .
Pomimo iż przeciwnik nie był bardzo wymagający, udział w turnieju należy uznać za udany. Wygrana bez porażki pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Zespół złożony z doświadczonych zawodniczek oraz z debiutantek pokazał bardzo ładną i kombinacyjną grę. Cała drużyna zagrała bardzo dobre zawody, a na szczególną pochwałę zasłużyły Anna Szkudlarek - 7 przyłożeń, Patrycja Bober 5 przyłożeń oraz Stella Klinner 3 przyłożenia (w jednym meczu). Na uwagę zasługuje też debiut nowych zawodniczek - Marty Motyl i Angeliki Piekorz, które również zaliczyły swoje pierwsze przyłożenia.

Diablice Ruda Śląska wystąpiły w składzie:
Marta Motyl , Marianna Kaczmarek , Stella Klinner, Anna Szkudlarek , Patrycja Bober, Sylwia Łuksik, Agata Kamińska, Angelika Piekorz

Wyniki Winter Cup 2011 w Ostrawie.

Ostrava Springboks – Diablice Ruda Śląska 1:6
Przyłożenia - Anna Szkudlarek 2 ,Patrycja Bober 2, Marta Motyl 1, Agata Kamińska 1

Ostarva Pink Lady - Diablice Ruda Śląska 2:4
Przyłożenia – Anna Szkudlarek 3 , Patrycja Bober 1

Diablice Ruda Śląska - Ostrava Springboks 5:0
Przyłożenia - Anna Szkudlarek 1 ,Patrycja Bober 1, Stella Kliner 3

Diablice Ruda Śląska - Ostarva Pink Lady 4:0
Przyłożenia - Anna Szkudlarek 1, Angelika Piekorz 1 , Patrycja Bober 1, Sylwia Łuksik 1

 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Diablice

Zobacz inne

Trwa ładowanie...