RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Sparing z BBRC ŁÓDŹ

28.03.2010

Rudzkie „Diablice” w Starachowicach

W sobotę 27 marca 2010 r. w Starachowicach „Diablice” Ruda Śląska rozegrały pierwsze mecze tego sezonu. Przeciwniczkami były dziewczyny z „BBRC” Łódź. „Diablice” wystąpiły w składzie: Agata Kamińska, Sylwia Łuksik, Patrycja Krawczyk, Joanna Ciołek, Barbara Śmietana, Patrycja Bober, Weronika Wons.
Na początku pierwszego meczu uwidoczniła się przewaga fizyczna Łodzianek, jednakże fantastyczna gra „Diablątek” w obronie pozwoliła uniknąć utraty punktów oraz zdobyć przyłożenie po pięknym przechwycie Barbary Śmietany i 60-metrowym rajdzie na pole punktowe drużyny z Łodzi.
W II połowie meczu dziewczyny z „BBRC” mocno nacisnęły dążąc do wyrównania, ale dzięki aktywnej grze w obronie Rudzianki zachowały czyste konto. Pod koniec czasu gry piękną indywidualną akcje przeprowadziła Patrycji Bober zamykając tym przyłożeniem wynik meczu. Pierwszy mecz 10:0 dla „Diablic” Ruda Śląska.
W drugim meczu bojowo nastawione dziewczyny z Rudy postanowiły zaatakować, jednak pomimo dużego zaangażowania w grę i kilku wyśmienitych okazji do uzyskania punktów (m.in. akcje Sylwii Łuksik i Joanny Ciołek) nie udało się ich zdobyć. Dobra gra w obronie ponownie pozwoliła zachować zerowe konto. Drugi mecz zakończył się remisem 0:0.
Całą drużynę należy pochwalić za waleczność, grę obronną oraz szarże, których nie powstydziliby się zawodnicy „męskich” drużyn. Szczególne słowa uznania należą się najmłodszej, 14-letniej „Diablicy” – Patycji Krawczuk , która pomimo tak młodego wieku grała jak równy z równym ze starszymi koleżankami, imponując „zabójczą” szarżą.
Nasze rywalki z Łodzi także stanęły na wysokości zadania, pokazując jak na tak młodą drużyną waleczny charakter. Wypad na sparingowe mecze do gościnnych Starachowic (dziękujemy gospodarzom – Feniksowi Starachowice - za wspaniałe przyjęcie) należy uznać za udany, choćby z tego względu, że uwidocznił konkretne elementy gry, które należy w grze „Diablic” z Rudy Śląskiej poprawić.

Na pierwszym planie od lewej Patrycja Krawczuk, Joanna Ciołek, Sylwia Łuksik, w tle Patrycja Bober
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Diablice

Zobacz inne

Trwa ładowanie...