RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Spotkanie "Liderek sportu"

01.09.2010

W dniu 9 lipca br., w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, odbyło się seminarium szkoleniowe z cyklu „Liderki sportu". W spotkaniu wzięli udział m.in. Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Stachurski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, poseł na Sejm RP Beata Bublewicz, senator RP Andrzej Person, przedstawicielki polskich związków sportowych, Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, Komisji Sportu Kobiet PKOl oraz innych organizacji pozarządowych a także zawodniczki, które zakończyły karierę sportową.

Głównym celem spotkania było przedstawienie koncepcji rozwoju działań w obszarze promocji Sportu dla Kobiet i przez Kobiety. Liderki podjęły próbę zdefiniowania metod jako narzędzi do budowania zmian w ramach przywództwa w organizacjach sportowych oraz równego traktowania kobiet w dostępie do zatrudnienia w Polskich Związkach Sportowych. Podkreśliły również ważność ustanowienia jasnych regulacji i rozporządzeń w kwestii zapewnienia warunków do życia byłym zawodniczkom i niedopuszczenie do wykluczenia społecznego. Ponadto warsztaty miały w zamyśle organizatorów zachęcać kobiety związane ze sportem (trenerki, działaczki, członkinie polskich związków sportowych) do większego niż dotychczas uczestnictwa w sportowych organach decyzyjnych oraz dbania o kształtowanie profesjonalnego wizerunku kobiet zawodowo uprawiających sport.

Podczas spotkania zostały również zaprezentowane m.in. zagadnienia polityki równości w odniesieniu do sektora sportu, technika „skutecznie" jako element budowania pewności siebie oraz doniesienia z 5. Światowej Konferencji „Kobiety i Sport - Weź udział/Pomyśl/Zmień".W drugiej części spotkania odbył się panel dyskusyjny pt. „Jakimi metodami należy promować i rozwijać sport kobiet?". 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

PZR
  • PZR
  • Warszawa, PL
  • status

Zobacz inne

Trwa ładowanie...